RIČARD TITOVOG LIKA: Ovo je zabranjena slika Josipa Broza! (FOTO)
U Nacionalnoj galeriji večeras je otvorena izložba slika Miodraga Miće Popovića pod nazivom "Suočavanje", na kojoj je predstavljena, prvi put u javnosti, kontroverzna slika "Ričard Titovog lika"
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Srdjan D.N.
Tradicionalno srpski smo se usancili po tome ko se kome svidja a ne sta nam se dopada pa ce i ovde biti tako. Kad ona dramska spisatrljica napise pozorisni komad svi osim njenih obozavatelja vide da je to cista politika koja nema blage veze sa umetnoscu. I ovo je ista prica samo drugacije pakovanje.
Ostap Bender
Nego šta! A ne kao sada gde svako mozze da pljuje koga hoće bez ikakvih posledica. Bez obzira na sve , ipak je to bilo vreme kada su neka pravila postojala. A konkretno ovu sliku ne razumem. Zaista, sta je Mića hteo da kazze? Zašto mu je smetao Riccard Barton? Pa dok su on i Liz i ostali snimali Neretvu, Jugoslavija je bila u centru pazznje velikog dela sveta! A danas? Gde su naši slikari, umetnici da opišu ovu nesreću ? Inacce kazzu da se veliki umetnici i umetniccka dela većma radjaju u vreme kriza i patnji.