On je zemunski Plavi Anđeo, kamen je birao otac: Bahatom vožnjom Adam je usmrtio Bojana, bio je za volanom GSP

   
Čitanje: oko 3 min.
  • 0

Plavi kamen, simbol Plavog Anđela, seća na strašnu tragediju koja je zadesila Bojana Peraća (31), momka koji je upravo po ovom nadimku bio poznat u svom Zemunu. Njegova smrt za volanom autobusa GSP šokirala je kolege i Beograđane, ali to je prošlo... Ne treba da zaboravimo, zbog Bojana i porodice koja je od tada zavijena u crno.

Bilo je to pre tačno pet godina, 12. februara 2020. Krivica vinovnika tragedije, osuđenog Adama R, bila je očigledna. Nije moralo da se desi...

Bojanova tetka, Snežana Dukanac, otkrila nam je da je plavi kamen za spomen obeležje, grubo slomljeno kao što je i život uništen u trenu, birao upravo Bojanov otac, Bora. I on je bio vozač autobusa, a vest o tragediji zatekla ga je na radu u inostranstvu.

Bojan Perać, spomen obeležje Foto: Telegraf

"Svi mi koji smo preživeli tragediju, to ćemo nositi dok smo živi i niko među nama neće razmišljati o nekoj osveti. Nas ne interesuje da li se to nekome vratilo ili ne. Ne želimo da čujemo za njega niti da pitamo da li je izašao iz zatvora... Činjenica je da je danas pet godina od njegove smrti i ja hvatam sebe kako razmišljam da li bi imao dece, kako bi ta deca izgledala, čak pomislim koliko bi sada imao godina. To su stvari koje nikad ne prolaze, ja jedino što želim je da ovakvu tragediju niko ne doživi. Vi kad doživite tragediju tražite smisao života, jer ga nemate, ne možete da verujete da se to desilo", ispričala nam je Bojanova tetka.

Bojan ima mlađeg brata, oca i majku, Snežaninu sestru, koji se od tragedije nikada nisu oporavili. Ima i maćehu, koja je za njega bila jako vezana, jer je kraj nje stasao u momka.

Bojan je stradao na 300 metara od svoje kuće. Krenuo je iz zemunskog pogona GSP-a ka početnoj stanici linije 15, a u Ulici cara Dušana direktno se sudario s autobusom na liniji 45, koji je išao u suprotnom smeru. Nesreću je izazvao vozač Adam R, dečko koji je tada imao 21 godinu, probnu dozvolu, ali i u trenutku nesreće određen kućni pritvor, proleteo je kroz crveno svetlo iz Tršćanske ulice velikom brzinom, pod dejstvom droge...

"Njegov tata Bora, moj teča, radio je nekada u GSP, a onda je otišao na rad u Austriju i Nemačku. On nam je i javio da se desila tragedija. Bojanov deda, otac moje sestre, takođe je radio u GSP, a i moj otac je kao student Mašinskog fakulteta radio na poslovima provere tehničke ispravnosti autobusa. Imamo dugu tradiciju povezanu s GSP-om", priča nam Snežana.

Kada se Bojan rodio, njegova tetka imala je 15 godina. Bila je u njihovoj kući kada je tek došao na svet.

Bojan Perać Foto: Privatna arhiva

"Sve prođe, prođe suđenje, prođe sve, a vi se onda tek suočavate sa velikom količinom bola. Tragedija je nešto što uništi celu porodicu", ispričala je Snežana.

Adam R. osuđen je najpre na tri godine i dva meseca zatvora, da bi mu potom kazna bila uvećana za šest meseci. Osim za Bojanovu smrt, suđeno mu je i za dve povređene osobe u ovoj nesreći - jednu teže i jednu lakše.

"Tuđom krivicom smo dana 12. 2. 2020. na ovom mestu izgubili sina, brata, kolegu i sugrađanina. Bojane, tvoja veličina i plemenitost će večno ostati u nama. Neka ti je večna slava i hvala, plavi anđele", reči su utisnute u kamen, za spomen i opomenu.

(Telegraf.rs)

Video: Ko je uhapšen u borbi protiv korupcije: Jedan gradonačelnik, nekoliko biznismena

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA