Miroslav je preživeo požar, ali je danima živeo u hodniku zgrade: Umro u zatvorskoj bolnici

 
 ≫ 
  • 1

Iz stana od 80 kvadrata na 11. spratu u Ulici dr Ivana Ribara u kome je on gotovo tri decenije dovlačio stare stvari radnici „Gradske čistoće” izneli su u nedelju 11.300 kilograma smeća

Posmrtni ostaci Miroslava I. (77), čiji je stan pun starih stvari u Ulici dr Ivana Ribara izgoreo 4. januara, nalaze se i dalje u kapeli JKP „Pogrebne usluge” u Deligradskoj ulici. Miroslav je preživeo požar, ali je potom danima živeo u hodniku zgrade, da bi na kraju bio smešten u zatvorsku bolnicu, gde je 19. januara i umro.

U ovom trenutku, kako je rečeno u „Pogrebnim uslugama”, čeka se da li će doći neko od rodbine da preuzme i sahrani preminulog. Prema rečima komšija, izgleda da će rodbina koja sa Miroslavom godinama nije bila u kontaktu preuzeti telo i sahraniti ga, piše Politika.

Ukoliko se to ne dogodi, sahranu će obaviti JKP „Pogrebne usluge”. Troškove sahrane će u ovom slučaju snositi zatvorska bolnica.

– Osobe koje preminu u zatvorskoj bolnici mogu sahraniti njihovi srodnici, a ukoliko to oni ne učine sahranjuju se na groblju u našoj nadležnosti koje je u određenom vremenskom periodu predviđeno za sahranjivanje svih onih koje nema ko da sahrani (uključujući i osobe bez identifikacionih podataka). Sahrane ovih građana se trenutno obavljaju na groblju Zbeg – kažu u ovom javnom preduzeću.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
A post shared by 192.RS (@192_rs)

Grobna mesta u koja se sahranjuju ove osobe nemaju nadgrobno obeležje (spomenik), ali su obeležena drvenim krstom ili piramidom na kojima se nalaze osnovni podaci o preminulom (za socijalne kategorije to su ime i prezime, datum smrti...). Pomenute osobe sahranjuju se dostojanstveno, a jedina razlika je u tome što se sahranjivanje obavlja van redovnog rasporeda sahrana. Kako su rekli u ovom pogrebnom preduzeću, u okviru službene baze njihovih podataka ne postoji kriterijum na osnovu koga bi se mogao utvrditi broj osoba koje su sahranile zatvorske bolnice.

– Naknada za zakup i održavanje za period od jedne godine ulazi u cenu „socijalne sahrane”, a plaća je opština, odnosno u ovom slučaju institucija koja je izvršila sahranu, nakon čega brigu preuzimamo mi. U skladu sa važećim propisima period obaveznog počivanja preminulog je deset godina, a posle ovog perioda moguće je preneti posmrtne ostatke u poseban zajednički grob ili grobnicu o čemu se vodi posebna evidencija, a podaci o ovim licima se trajno čuvaju – objašnjavaju u „Pogrebnim uslugama”.

Dugovanja za stan ogromna

Iz stana od 80 kvadrata na 11. spratu u Ulici dr Ivana Ribara u kome je Miroslav gotovo tri decenije dovlačio stare stvari radnici „Gradske čistoće” izneli su u nedelju 11.300 kilograma smeća. Ovo je bio veoma komplikovan posao jer se nije znalo u čijem je vlasništvu stan. To pitanje biće rešeno u narednom periodu jer je otkup za stan posle 2014. godine plaćan gradu. Zna se samo da su Miroslavljeva dugovanja za dažbine ogromna i da iznose više od tri miliona dinara.

Video: Potresni snimci nakon požara u manastiru Svete Trojice: Sprat i potkrovlje konaka potpuno izgoreli

(Telegraf.rs)

Video: Godišnjica rođenja Nadežde Petrović obeležena putem specijalne projekcije na Kuli Beograd

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Ja

    3. februar 2022 | 18:06

    Cula sam da ima cerke u inostranstvu, ali da nisu u dobrim odnosima zbog demencije i dovlacenja djubreta. Zalile su se komsije vise puta, na vise mesta, socijalno, policija, opstina.. ali na kraju se srecom sve zavrsilo kako treba, a moglo je biti i zrtava pozara.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA