Ministar Lončar na Aerodromu "Nikola Tesla": Imamo najbolje osoblje za prihvat putnika kojima je pozlilo u avionu (FOTO)

 
 ≫ 
  • 3

Aerodrom od prinudnog sletanja aviona prihoduje od 2.000 do 10.000 evra, po jednom sletanju

Ministar zdravlja Zlatibor Lončar obišao je ambulantu na aerodromu Nikola Tesla i tom prilikom pohvalio sve ljude koji tu rade zato što, kako je naveo, kada se pojavi situacija na nebu da avion ima putnika kojem je pozlilo, od svih regionalnih aerodroma, kapetani aviona se odlučuju za aerodrom u Beogradu.

Avion prinudno sleteo u Beograd, Hitna pomoć primila urgentan poziv od samo tri reči: Drama na aerodromu Nikola Tesla

- To je za veliku pohvalu, a to takođe donosi ogroman novac koji prihoduje Aerodrom - rekao je Lončar.

Pet prinudnih sletanja od početka godine, Foto: Tanjug

Inače, aerodrom Nikola Tesla od prinudnog sletanja aviona prihoduje od 2.000 do 10.000 evra po jednom sletanju.

On je kazao da se lekarski tim u Ambulanti nalazi na početku sistema koji je odgovoran u slučajevima da avion mora prinudno da sleti, jer imaju pacijente kojima je neophodna medicinska pomoć.

- Kada takav avion sleti ovde, onda iz Ambulante ekipa odlazi do aviona, preuzima pacijenta, ukazuje neophodnu prvu pomoć, a za to vreme je već obaveštena Hitna pomoć, koja obaveštava Urgentni centar ili neku drugu bolnicu i napravi se taj lanac da se ne izgubi nijedan minut da se pokuša da se tom pacijentu spasi život - objasnio je Lončar.

Aerodrom od prinudnog sletanja zaradi od 2.000 do 10.000 evra, Foto: Tanjug

Dodao je da se na Aerodromu obavi minimum 15 pregleda dnevno, te da je od početka godine do danas Hitna pomoć dolazila na Aerodrom da interveniše 50-ak puta.

NEMAC REANIMIRAN ČAK 30 PUTA

Podsetio je na pacijenta iz Nemačke, zbog kojeg je avion prinudno sleteo, jer je imao srčanih problema, a koji je reanimiran čak 30 puta i kazao da to nije hitno i efikasno urađeno na Aerodromu Nikola Tesla, taj pacijent danas ne bi bio živ.

- Ide letnja sezona, sada su i praznici i veći je broj putnika, a kada je veći broj putnika, onda imate i veći obim posla za ljude koji rade u Ambulanti - naveo je Lončar i dodao da su danas dogovorili da se ustanovi neposredna komunikacija ljudi iz Ambulante na Aerodromu sa direktorom Urgentnog centra, Hitne pomoći, i da to bude lična komunikacija.

Lončar: Od danas direktna veza ambulante i Hitne pomoći, Foto: Tanjug

- Oni će se viđati jednom mesečno da bi na vreme uradili sve što je neophodno da bi se što više ljudskih života spasilo - kazao je Lončar i naveo da je Inspekcija Ministarstva zdravlja na Aerodromu 24 sata i vodi računa o svim sumnjivim putnicima, kao što su radili i kada je bio najveći priliv migranata.

Izvršni direktor Aerodroma Raša Ristivojević kazao je da ima od 1.500 do 3.000 preleta dnevno pogotovu na leto, te da nije neočekivano da se par aviona u par dana pojavi sa problemima koje su avioni proteklog vikenda imali.

Raša Ristivojević, izvršni direktor aerodroma, Foto: Tanjug

- Imali smo pet prinudnih sletanja od početka godine, inače je to oko jednog mesečno, ali ovog vikenda smo imali takvu situaciju da su u dva dana tri aviona morali da slete zbog problema te vrste. Mi smo otvoreni 24 sata kako bismo pružili pomoć svim kapetanima koji se u tim slučajevima odluče da slete na beogradski aerodrom - kazao je Ristivojević.

Daljinac

(Telegraf.rs)

Video: Petra je prevremeno rođena beba: Na rođenju imala je svega 680 grama i 33 centimetra

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Johnny Repp

    30. april 2018 | 16:25

    Da li je Nada Macura šef tog tima ? Kome ona pomogne pop ga preuzme .

  • Chicago

    30. april 2018 | 16:01

    Ali zato imamo naj gore carinike a ajrodromu

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA