Nekada ponos Beograda, a danas zaboravljeni: Evo kakva sudbina čeka prestoničke tržne centre
"Čumićevo sokače", "Milenijum", "Staklenac" i "Siti pasaž" će, prema generalnom urbanističkom planu usvojenom u martu ili biti renovirani ili će im biti promenjena namena. Trgovci u ovim objektima još uvek ništa ne znaju o tome.
ODUŠEVIĆE VAS: Ovako će izgledati Trg republike, Terazije i Trg Nikole Pašića! (FOTO)
SVE VIŠE INVESTITORA STIŽE U BEOGRAD: A sa njima i nova radna mesta za one koji nemaju posao!
Jedna od radnica u butiku ženske garderobe u "Čumićevom sokačetu" kaže da tamo po tri sata ne prođe niko.
U nekada najposećenijem i najelitnijem tržnom centru sada se mogu videti odvaljene pločice, zapušteni hodnici i prazni izlozi. Oni i koji prođu tuda, uglavnom prekraćuju put između okolnih ulica. Prodavačica je na pitanje novinara "Blica" da li zna nešto o izmeštanju ili modernizaciji Čumića rekla da se o tome godinama priča, ali ništa novo na tu temu u skorije vreme.
Ni u TC "Milenijum" nije ništa bolje bez obzira što je kod same Knez Mihailove ulice.
- Situacija je očajna, pogotovo otkada su krenuli da renoviraju garažu, pa oni koji bi eventuano došli nešto da kupe, nemaju gde da se parkiraju. Ni pred praznike situacija nije ništa bolja - kaže jedn aod prodavačica.
Za razliku od Čumića, ovaj centar je moderniji i nešto čistiji, ali nedovoljno posećen. Ni tamo radnici ne znaju ništa o izmeštanju.
- Radi se redovno održavanje krova, a sređuje se i garaža na Obilićevom vencu. Izuzev toga, ja ni za kakve druge promene ne znam - priča radnik u butiku muške garderobe za "Blic".
U "Siti pasažu" situacija je ista. Hodnicima ne prolazi niko, a butici su puni robe.
- Iz godine u godinu situacija je sve gora. Sad su nas dodatno poremetili garažom koju renoviraju, pa se nni stalni kupci ne odlučuju više da dođu - kaže radnica jednog butika.
Ni tamo niko od zaposlenih nije čuo ništa o izmeštanju.
Tu u blizini je i "Staklenac" u kome je sada više igraonica, kockarnica i ostali lokali namenjeni za zabvu. Tamo slušaju o rušenju već deset godina jer je nastao kao privremeni objekat zamišljen da ima različite namene - od Galerije, zgrade Opere do stanice beogradskog metroa.
- Mi imamo dosta mušterija, vikednom se traži sto više. Što se uređenja centra tiče, ne znam ništa, osim da je gazda hteo da renovira svoj lokal - rekao je radnik blijar kluba.
(Telegraf.rs / Blic)
Video: Ovo je kuća u kojoj je uhapšen Alija Balijagić
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Breston
Cumicevo pretvoriti u veliki parking jer apsolutno vise nije profitabilan, Staklenac srusiti jer je privremeni objekat koji se ne uklapa u urbanisticku sredinu a City Pasazu promeniti namenu i to je to.
Podelite komentar
mihailovic
Trzni centri su u zapadnim zemljama u blizini grada sa velikim parkinzima a ne u samom centru grada. Cilj je privuci narod posle posla da kupe hranu u velikim diskontima po takvim trznim centrima gde su cene nize bar za 30 % od cena u samom gradu a to vazi i za odecu i obucu masu butika koji su prepuni robe koja je 30-40% jeftinija nego u gradu a slican kvalitet je zadrzan. Ko ce da kupuje u centru grada na vece kad nema besplatnog parkinga za auto i to znaci da ili taksijem koji je skup ili po autobisima mora da vucara kese. TO JE TO !
Podelite komentar
BASA
Lepo ih srediti , obnoviti sta treba I napraviti " Trzne centre " , da nemoramo da idemo van grada ! Sto moramo da budemo kao drugi !
Podelite komentar