SLAVIMO BEOGRAD NA VODI: Tačno u podne predstavljanje master plana!
Premijer Srbije Aleksandar Vučić i investitor iz Ujedinjenih Arapskih Emirata Muhamed el Abar danas će svečano otvoriti renoviranu zgradu Geozavoda i predstaviti master plan projekta "Beograd na vodi".
Rekonstrukciju Beogradske zadruge, spomenika kulture, sagrađenog 1907. godine, finansirao je arapski investitor, a u tom zdanju će biti postavljena velika maketa "Beograda na vodi" i u njoj će se nalaziti prodajni i promotivni centar projekta.
Zgrada Geozavoda biće otvorena za sve građane i oni će tu moći da saznaju detalje u vezi sa projektom, koji je svetsku premijeru imao pre tri meseca na međunarodnom sajmu nekretnina u Kanu, a master plan je predstavljen i u Dubaiju.
Uoči svečanog otvaranja, danas u podne, ispred Železničke stanice je postavljen veliki reklamni pano, na kojem je prikazan "Beograd na vodi" uz poruku "Slavimo Beograd".
Inače, arapski partner, kompanija "Igl hils", uložiće 3,1 milijardu dolara u projekat na desnoj obali Save, u Savskom amfiteatru, i kako je najavljivano, izgraditi oko dva miliona kvadrata stambeno-poslovnog prostora.
Očekuje se da prvi radovi počnu u narednoj građevinskoj sezoni, odnosno u februaru ili martu 2015. godine, a prvo će biti izgrađeni kula od 210 metara i šoping mol.
U prvoj fazi radova biće izgrađene i četiri posebne zgrade - dva hotela i dve stambene jedinice.
Prepreka za izgradnju kule više nema, jer je van snage stavljena Studija koja je ograničavala visinu objekata u prestonici, čime bi njen izgled uskoro mogao da bude značajno izmenjen.
Nosilac posla na projektu uređenja savskog priobalja, od Brankovog mosta do kompleksa Beogradskog sajma, u ime Vlade Srbije, biće Društvo sa ograničenom odgovornošću "Beograd na vodi", koje je danas osnovano.
Istovremeno se priprema urbanistička dokumentacija za pocetak radova, neophodna kako bi se na vreme izdale građevinske dozvole, a paralelno se radi i na raščišćavanju lokacije i rešavanju pravno imovinskih odnosa.
Osim što će promenti izgled glavnog grada, projekat "Beograd na vodi" uposliće građevinsku industriju i zaposliti veliki broj građana iz cele zemlje, što će, prema najavama, pokrenuti i celokupnu privrednu aktivnost.
Premijer Vučić ranije je istakao da je projekat "Beograd na vodi" projekat cele Srbije, koji će unaprediti mnoge sektore, a naročito građevinsku industriju.
- Beograd će postati regionalni centar. Bićemo zemlja koja privlači najveći broj turista i investitora u regionu... Ovaj projekat znači novo rođenje Srbije - poručio je Vučić.
Građevinski projekat Vlada Srbije i UAE uvešće nove standarde životnog stila i dati snažnu podršku budućem razvoju Beograda i Srbije, saopšteno je iz Nemanjine 11, dok je gradonačelnik Beograda Siniša Mali rekao će taj poduhvat u potpunosti promeniti perspektivu grada i uticati na ulagače da srpsku prestonicu vide kao investicionu destinaciju.
U okviru projekta "Beograd na vodi" deo oko Karađordeve ulice će uglavnom biti restauriran, kako bi ponovo postala jedna od najlepših ulica u gradu.
Rekonstrukcija Geozavoda u Karađorđevoj 48, prvi put posle 60 godina, počela je u martu ove godine, a u nju je arapski investitor uložio oko dva miliona evra.
Zgrada je delo Nikole Nestorovića i Andre Stevanovića, a pre nego što se u nju uselio Geološki institut, tu se nalazila Beogradska zadruga.
U Karađorđevoj ulici, uoči otvaranja, vijore se zastave "Igl Hilsa" na kojima piše "Belgrade Waterfront", postavljena je i dekoracija, a sutra od 11 do 14 sati, kao i od 17 do 20, biće izmenjen režim saobraćaja .
Saobraćaj će biti obustavljen u Braće Krsmanović, Travničkoj, Mostarskoj i Hercegovačkoj ulici.
(Telegraf.rs / Tanjug)
Video: U Brčkom položeni venci na Spomenik srpskim braniocima tog grada
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Delija
Slavite vi prvo podizanje Obrenovca iz vode pa onda Beograd na vodi.
Podelite komentar
Pantaguel
Колико глуп човек мора да буде (без обзира на политичку оријентацију), па да може поверовати у бајку према којој ће земља без излаза на морску обалу постати регионални лидер у туризму и престићи државе које имају морску обалу и живе од приморског туризма (Хрватску, Грчку, Црну Гору, па чак и Бугарску). Једино ако по новој методологији, у "наш регион" не рачунате искључиви Србију, Босну, Македонију, Косово и Албанику.
Podelite komentar
Iskreno
Falus city
Podelite komentar