Srbi na kupovinu preko interneta potrošili sedam milijardi dinara

Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:

  • Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
  • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
  • Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
  • Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
  • Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
  • Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
  • NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
Ime je obavezno
E-mail adresa je obavezna
E-mail adresa nije ispravna
*otkucano <%commentCount%> od ukupno <% maxCommentCount %> karaktera
Komentar je obavezan

<% message.text %>

Komentari

  • Vladimir

    24. februar 2014 | 18:16

    Jeste Milane, u pravu si, ali se ipak moram da se slozim sa Nikolom. Radi se o sledecem-do 50 placas samo PDV, preko toga sve. Do 70 ne placas nista, preko placas sve. To su 2 tarife. Prva je ako NARUCUJES sa interneta, dakle da platis karticom odavde, a druga ako ti neko privatno lice (tako bi trebalo) salje poklon, dakle nesto sto nisi ti platio. Gde se javlja problem? Problem je da oni sve sto vide da je iz Kine, pretpostave da si ti to narucio, nebitno ni da li imas rodjaka ili ne. Ako ti nesto stize iz USA (imao sam prilike) ne naplate ti ako procene da je ispod 70e , i ako ti salje neko sa nasim imenom i prezimenom. Ako ti salje bilo ko drugi, privatno lice ili firma, oni pretpostave da je to naruceno, i onda spadas u onu grupu do 50e, gde placas u svakom slucaju PDV. Jeste da mozes da se zalis, ali ako je nesto 10$, PDV ti bude obracunat na 30$ i ti platis 20%, to je 600-700 sa pregledom, a realno bi trebalo da platis 200-300. I ko da se zali za neke sitne posiljke,ne isplati se, ti zalbu moras platiti i to ti ne vracaju,poj'o vuk magarca.Bilo je bolje ranije , dok nije bio PayPal, onda nisu sve zivo otvarali,pa je nesto i prolazilo, a ko je znao , snalazio se. U redu je da se zalis kad nesto skuplje porucis, ali nas narod porucuje samo sitnuriju vecinom do 20-30$,plaseci se sta ce oni da "procene", kao i ja doduse, jer sto bi nesto platio ovde 3x vise, kad ti postar to kuci donese iz Kine dosta jeftinije.Nadam se da sam nekome pomogao, narucujem sa eBay 5-6 god, score preko 400,i znam kako je sa ovim nasim lopovima. Pozdrav svima!

  • Ljiljanа.

    24. februar 2014 | 12:08

    Овде у Аустралији је кад се купује преко интернета, не плаћа се GST (ала ПДВ) до вредности од $1000, па се зато ланци робних кућа буне јер у земљи мораш да платиш тај порез GST (10%), па је продаја у земљи мало спорија него кад се купује ван земље. А царина се плаћа на увезену робу преко $1000.

  • NikolaS

    24. februar 2014 | 10:05

    Kakva crna žalba! Prvo platiš taksu oko 420 din. Rok za odgovor 30 dana. + 30 dana za realizaciju žalbe. Procenjuju odokativno, sramotno nerealnim procenama. Proizvod koji vredi 50 tak dolara ocarine na sumu od 150 dolara. Šta reći a ne zaplakati. Platiš više dažbine nego predmet zajedno sa postarinom..

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA