Nastavnik srpskog može da bude kažnjen zato što je pismen?!

Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:

  • Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
  • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
  • Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
  • Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
  • Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
  • Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
  • NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
Odgovor na komentar korisnika Sagledavanje Sutuacije
Ime je obavezno
E-mail adresa je obavezna
E-mail adresa nije ispravna
*otkucano <%commentCount%> od ukupno <% maxCommentCount %> karaktera
Komentar je obavezan

<% message.text %>

Komentari

  • Miroslav

    17. februar 2014 | 12:19

    Kao prvo, da razjasnimo jednom za sva vremena. Tkz. hrvatski jezik ne postoji. To je srpski jezik ijekavskog narječja koji se koristio u bivšim jugoslovenskim republikama (SR BiH, SR Hrvatskoj i SR Crnoj Gori) gdje su Srbi bili priznati kao konstutivan narod. Zbog same politilizacije jezičkih standarda, dobili smo tkz. hrvatski, tkz. bošnjački i u najnovije vrijeme, tkz. crnogorski. Samim tim pravi se nekakva razlika u samom srpskom književnom jeziku, kako je eto, srpski jezik ekavskog narječja tačan (iliti srpski), a srpski jezik ijekavskog narječja nije (i to je kao tkz. hrvatski). Umjesto da učimo djecu da znaju da je to isti jezik, ista gramatika, itd., mi se dijelimo i uništavamo ljepotu srpskog jezika, a trebalo bi da se ponosimo u razlikama govora i pisanja, jer upavo te razlike čine bogastvo i kulturnu riznicu istog. S' poštovanjem, Miroslav

  • Komentar

    12. februar 2014 | 11:25

    Sramota je sto ministarstvo prosvete i sama prosvetna inspekcija nije u skladu odnosno dogovoru sama sa sobom i ostalim institucijama od vaznosti za prosvetu te tako oni koji odlucuju o prosvetnim radnicima (i jedni i drugi su dosli ne retko po partijskim vezama, moze se ljutiti ko god hoce tako je) kao u ovom slucaju ima nelogicnosti i ne podudara se sa vazecim pravopisom. Nisam lingvista ne bavim se prosvetnim radom ali znam dosta prosvetara (sto osnovnoskolskih sto visokoskolskih ustanova). Totalno je ne bitno kolika je plata prosvetnih radnika. U beogradu je jedna u Kraljevu druga Cacku treca Kragujevac cetvrta i tako dalje. Slucajno znam da im se plate krecu za pun fond casova zavisno od mesta tj grada od 25000 do 55000 (to se odnosi samo na predmet koji predajes).

  • Aleksandra

    11. februar 2014 | 19:53

    Pravopis iz 2010 je pun gresaka,stoga je 2011 izaslo novo,dopunjeno izdanje

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA