Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Vlad
A šta ćemo sa porodicama kod kojih samo muž radi(kao kod mene). Na tu muku država mi još uzima i solidarni porez, isto kao i nekima koji imaju i 3 plate u kući.
Milisav Petrovic
Nije tacno da 'jadni mali privatnici' izdrzavaju 700 hiljada zaposlenih u drzavnoj administraciji. U tih 700 hiljada su svi prosvetni i zdravstveni radnici, vojska, policija, radnici na proizvodnji elektricne energije, radnici na kopovima i jos mnogi drugi koji su na proizvodnim ili usluznim radnim mestima (toplane, vodovod) - sve su ovo radnici bez kojih se ne moze. Samo deo ovih 700 hiljada su oni izdrzavani, paraziti kako ih cesto nazivamo i kojih drzava mora da se oslobodi. 'Jadni mali privatnici, kao i veliki privatni poslodavci, su najveci krivci zato sto su porezi i doprinosi previsoki. Kada bi svi privatnici prijavljivali prihode 100%, placali drzavi celokupan PDV koji svi gradjani placaju pri kupovini robe i usluga, budzet bi bio u neuporedivo boljem polozaju i stvorili bi se uslovi za umanjenje poreza i doprinosa na zarade bar za trecinu - 1985. godine opterecenje je bilo 35%, pozeljno bi bilo da bude oko 40%. Trenutno privatnici izvrse utaje na godisnjem nivou od skoro 3,5 milijarde evra, kada bi se prevelo na prosecnu troclanu porodicu utaje su 1500 evra po porodici godisnje. Na zalost, cesto nisu utajivaci svi privatnici vec samo zasticeni od strane onog viska radnika u drzavnoj administraciji koji su najcesce i najkorumpiraniji. Opet ti najkorumpiraniji i zive od ovih 'jadnih privatnika' koji najcesce i daju mito. Kao sto vidite sve se vrti u krug. I da ne bude zabune, samo opterecenje zarada radnika u Srbiji je previsoko, sve ostale stope su u granicama proseka zemalja u okruzenju i Evropi.
S
Ako bi se još računali razni drugi nameti, npr akcize na gorivo, razne takse koje plaćamo na ovaj ili onaj način, cifra bi bila daleko veća. Sasvim sigurno država uzima više od polovine prihoda svakog zaposlenog.