Patrijarh Irinej se sastao sa papinim izaslanikom
Patrijarh srpski Irinej sastao se sa specijalnim izaslanikom poglavara Rimokatoličke crkve, milanskim nadbiskupom Anđelom Skolom.
Susretu u Patrijaršiji prisustvovao je i beogradski nadbiskup Stanislav Hočevar.
Milanski nadbiskup boraviće u Srbiji do 22. septembra, a danas će se sresti i sa predsednikom Srbije Tomislavom Nikolićem.
Skola je sinoć doputovao u Beograd i poručio da je proslava 1.700-godišnjice Milanskog edikta prilika da pogledamo u budućnost i prihvatimo odgovornost za izgradnju društva s ljudskim licem, u kojem bi svim ljudima, bilo koje veroispovesti, bilo omogućeno da sarađuju na izgradnji novog čovečanstva.
(Telegraf.rs / Tanjug)
Video: Predstavnici Srpske liste otvorili novi blok u okviru Doma zdravlja Donja Gušterica
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Molim
Kakvog novog covecanstva? Sramota
Podelite komentar
Владан
Боже опрости им, незнају шта раде. Одох ја у руску православну цркву, ове гмазове немогу да гледам више.ВЕРА ЗА ВЕЧЕРУ(АУДИА у иринејовом случају, можда е он први и венчати неки геј пар, а можда ће бити млада)
Podelite komentar
Ilija
O Boze daj nam naseg mitropolita Amfilohija na celu SPC.
Podelite komentar