Ćeran tvrdi da nije kriv i da bi sve ponovo uradio!
Bivši direktor "Kolubare" Nebojša Ćeran negirao je na saslušanju pred Višim sudom u Beogradu, sve optužbe tužilaštva koje mu se stavljaju na teret za malverzacije prilikom eksproprijacije zemljišta.
Ćeran je pred istražnim sudijom rekao da ostaje pri svim navodima koje je rekao u policiji, odnosno da "stoji iza svega što je u životu uradio i da bi sve to uradio ponovo", rekla je Tanjugu njegov branilac Zora Dobričanin.
Ćeran se brani da se svojim aktivnostima u "Kolubari" koje su bile usmerene na uvođenje reda, zamerio mnogim moćnim ljudima, znanim i neznanim i da je svoj život zbog toga čak doveo u opasnost.
On je, prema rečima njegovog advokata, očekivao priznanje i nagradu od države zbog svega što je uradio u "Kolubari", a dobio je hapšenje.
Zavođenjem reda u "Kolubari" on tvrdi da je uštedeo stotine miliona evra, a kako je Ćeran rekao u policiji, njegovo hapšenje je znak da se borba protiv korupcije ne isplati.
Bivšem direktoru Kolubare Nebojši Ćeranu i još šestorici osumnjičenih za zloupotrebe pri eksproprijaciji zemljišta u Vreocima određen je pritvor do 30 dana.
Tužilaštvo je tražilo i da se protiv njega pokrene istraga zbog krivičnog dela zloupotreba službenog položaja za koje je zaprećena kazna do 12 godina zatvora.
O tim predlozima odlučiće istražni sudija nakon što sasluša sve osumnjičene čije je saslušanje još u toku.
Pored Ćerana, saslušan je i nekadašnji člana Upravnog odbora Radosav Savatijević Kene.
(Telegraf.rs/ Tanjug)
Video: Novosađanka menjala grad za prostranstva Durmitora, sa konjem Bambijem krstari nestvarnim predelima
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
ivan
Ziveo je par kuca posle mene u Obrenovcu. Hvala mu sto sam dobio grejanje i kanalizaciju dok je bio predsednik opstine. Da njegova kuca nije bila posle moje tesko da bi ista bilo.
Podelite komentar
Milan
A ja ocekivao da kaze da je kriv...
Podelite komentar