Šta kad banka traži da platite dug koji niste napravili

  • 0

Nema tog čoveka koji voli da plaća dugove, a ponajmanje dugove koje nije ni napravio.

Banke u Srbiji dva puta godišnje imaju zakonsku obavezu da besplatno obaveštavaju klijente o stanju duga - SMS servisom ili pismom. Dešava se, međutim, da klijent dobije sms poruku za dug koji nema i tada treba da reaguje odmah pozivom kol-centra banke i da ukaže na grešku.

Kako objašnjavaju u Sosijete ženeral banci, informaciju sa pogrešnim zaduženjem građanin najčešće dobije kada mobilni operateri nakon gašenja korisničkog broja, posle određenog vremena taj broj dodele nekom drugom klijentu.

Kada dobije poruku da je zadužen za nepostojeći kredit, građanin bi trebalo odmah da pozove banku.

- Banka po prijavi klijenta koji je dobio neispravnu poruku nastoji da stupi u kontakt sa klijentom koji je promenio svoje podatke i zamoli ga da ih ažurira. Ukoliko pak klijent dobije pogrešnu poruku iz tehničkih razloga, banka mu u najkraćem roku dostavlja poruku izvinjenja zbog propusta, a potom i poruku sa ispravnim podacima. Ove poruke se ne naplaćuju - kažu u Intezi.

Osim što može da pozove kol-centar, građanin može i da pošalje pismeni prigovor.

- Banke imaju zakonsku obavezu da dva puta godišnje besplatno obaveštavaju klijente o stanju duga po kreditnim proizvodima u korišćenju. Za klijente koji su registrovani za bilo koju SMS uslugu banke, odnosno za one za koje banka ima aktuelan i potvrđen broj telefona, šalje se besplatan SMS sa svim neophodnim informacijama, umesto redovnog pisma obaveštenja - ističu u Eurobanci.

(Telegraf.rs/ Izvor: 24 sata)

Video: IN MEMORIAM: Dragan Marković Palma

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA