Obama plakao dok je gledao film Batler
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država, Barak Obama priznao je da je plakao dok je gledao film Lija Danijelsa "Batler".
Film, u kome batlera igra Oskarovac Forest Vitaker, a njegovu suprugu voditeljka Opra Vinfri, nalazi se na vrhu američkog boks-ofisa već drugu nedelju zaredom, a spekuliše se da će biti jedan od mogućih kandidata za Oskara.
- Plakao sam, ne zato što sam mislio na sve batlere koji prolaze kroz Belu kuću, već zato što su cele generacije Afroamerikanaca zbog diskriminacije ostale na pozicijama posluge, a mogli su da napreduju - rekao je Barak Obama, prvi Afroamerički predsednik SAD-a, u intervjuu radio voditelju Tomu Džojneru.
Zakoni Džima Kroua, koji su legalizovani na lokalnom i saveznom nivou, propisivali su gde Afroamerikanci mogu da jedu, idu u školu, sede u autobusu i za koga mogu da se venčaju, a bili su na snazi od 1870-tih do 1960-tih godina. Film "Batler" zasnovan je na životnoj priči Afroamerikanca Judžina Alena, koji je radio kao batler u Beloj kući 34 godine.
(Telelegraf.rs / Tanjug)
Video: Protest ispred RTS-a
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
milos
Isplakao se zbog filma,a pauzi istog resio da ubija Sirijsku decu i da izmislja i laze da bi to uspeo da uradi. Ziveo Obama.
Podelite komentar
Bunt!
A rasplaces li se kada poubijas hiljade neduznih civila???
Podelite komentar
marko
Da li je zaplakao kada je onaj manijak,pod njegovom komandom,pobio onoliku decu?Nobelova nagrada je izgubila smisao i vrednost koju je nekada imala zahvaljujuci ovoj demonskoj zemlji koju on vodi.
Podelite komentar