Bosanac pretio Hrvatici da će je ubiti i silovao je mesecima!
Elmir DŽ.(38) iz okoline Cazina u BiH je namamio ženu iz Zadra (37), nudeći joj posao preko Fejsbuka i kada je odveo u Italiju više od dva meseca je držao zarobljenu u stanu, oduzeo joj dokumenta i seksualno je iskorišćavao.
Državljanin BiH već duže vreme radi u italijanskom gradu Silandreseu, a ženu je još u junu kontaktirao preko Fejsbuka i ponudio joj posao u obližnjoj fabrici za preradu voća. Žena se našla sa muškarcem u Rijeci, odakle su krenuli u grad u Južnom Tirolu, 50 kilometara udaljenom od Bolzana.
Nakon što su došli u stan u Italiji, 38-godišnjak joj je oduzeo dokumenta i dva meseca je prisiljavao na seksualne odnose. Pored seksualnog iskorišćavanja, prisiljavao je i na težak fizički rad pod pretnjom da će joj sekirom otkinutu glavu i prste.
Početkom avgusta je odveo u okolini Cazina, gde je takođe seksualno iskorišćavao. Nakon što je pustio, upućivao joj je preteće pozive i poruke, tražeći da mu vrati novac koji joj nije ni pozajmio. Uhapšen je nakon što ga je žrtva prijavila policiji i izašao je pred istražnog sudiju Županijskog suda u Zadru uz kaznenu prijavu za trgovinu ljudima, silovanja i iznude.
Elmir DŽ. se oženio pre 5 godina po šerijatskom obredu, član je navijača "ljuti Krajišnici" bosnohercegovačkog prvoligaša "Krajina" i poznat je pod nadimkom Šejtan (vrag). Na Fejsbuk profilu navodi da je "miran, pažljiv, pogotovo kada je u pitanju ozbiljna veza".
Iz Zadarske policije navode da ovaj tip "predatora" često svoje žrtve vreba na društvenim mrežama. Kažu da su potencijalne mete najčešće osobe koje idu trbuhom za kruhom, a namame ih raznim lažnim obećanjima i tako ih vrlo brzo uvuku u mrežu prostitucije i drugih kaznenih dela.
Uprkos brojnim međunarodnim pravilima i konvencijama danas, nažalost, robovlasnički odnosi još postoje. Službene procene govore da su godišnje oko 200.00o ljudi iz jugoistočne Evrope žrtve međunarodne trgovine ljudima.
Sa zaradama između sedam i 13 milijardi dolara, međunarodna trgovina ljudima je treći izvor prihoda organizovanog kriminala.
(Telegraf.rs / Izvor:jutarnji.hr)
Video: Obeležen 6. april, Dan sećanja na početak Drugog svetskog rata
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Izujedase me komarci
Ima 37 god.a veruje u poslove preko fb? A njemu bih muda otkinuo
Podelite komentar
Ljilja
Zene su naivne sve vjeruju svakome zato muskarci rade sta hoce
Podelite komentar
русија
шејтан ааа
Podelite komentar