Sprečili krijumčarenje više od 200 papagaja!
Carinici na graničnom prelazu Gradina sprečili su državljanina Srbije da prokrijumčari 237 papagaja, od kojih se 85 nalazi na listi ugroženih vrsta divlje flore i faune, saopšteno je danas iz Uprave carina.
Ptice su otkrivene 30. juna na izlazu iz Srbije tokom detaljne kontrole automobila, a nalazile su se u 18 kaveza koji su bili u gepeku vozila.
Među 237 ptica bila je 171 ptica vrste "nimfikus holandikus", 34 "psitakula krameri", 24 "agapornis roseikolis" i 85 papagaja "platucercus eksimius" koji pripadaju zaštićenim vrstama na osnovu Konvencije o međunarodnoj trgovini ugroženim vrstama divlje flore i faune (CITES), čiji je Srbija potpisnik.
Konvencija o međunarodnoj trgovini ugroženim vrstama divlje flore i faune sprovodi se od 2002. godine i prema njoj je regulisana trgovina za više od 33.000 zaštićenih vrsta životinja i biljaka, koje su često predmet krijumčarenja.
Kada se takav slučaj otkrije, carinici o tome obaveštavaju nadležne inspektore iz Ministarstva energetike, razvoja i životne sredine, što je i sada bio slučaj.
(G. P.)
Video: Brnabić: Predloženim izmenama zakona da se studentima trošak školarine umanji za 50 %
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
péki
Koje krijumcarenje? Covek normalno stavio u gepek nije nista krio
Podelite komentar