Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
nikola
Postavka problema nije tačna. Radfi se o A na x +B na y = Cna z. Dakle radi se o eksponencijalnom problemu koji je nastao kao pod oblik velike fermaoe teoreme. Pozdrav Nikola Vukelic
Marko
Ako krenemo od pretpostavke da x, y, z imaju istu vrednost, dolazimo do toga da je a + b = c. S obzirom na to da a, b, c imaju samo JEDAN zajednički činilac, to znači da je taj činilac broj 1. Analogno tome sledi da a, b, c moraju biti prosti brojevi da bi broj 1 bio JEDINI njihov činilac. Broj 2 je jedini paran prost broj. Svi ostali prosti brojevi su neparni, i u zbiru ili razlici daju paran broj, što objašnjava upotrebu broja 2 (paran + neparni = neparni). Ostala dva broja su bilo koja dva prosta broja čija je razlika 2 (5 i 7, 11 i 13, 41 i 43...). Sve ovo bi važilo kada bi x, y, z imali istu vrednost...
jovana
(3*28)+ (12*5)= (36*4) 84+60= 144 A=3 B=12 C=36 X=28 Y=5 Z=4