Izbori u Hrvatskoj: Bandiću Zagreb, SDP-u Split
Prema prvim, nepotpunim rezultatima drugog kruga lokalnih izbora u Hrvatskoj, u Zagrebu vodi kandidat grupe građana i aktuelni gradonačelnik Milan Bandić, a u Splitu kandidat vladajuće Socijaldemokratske partije (SDP) Ivo Baldasar, objavila je Državna izborna komisija.
U Osijeku vodi kandidat vladajuće koalicije Ivan Vrkić, a u Rijeci kandidat SDP-a Vojko Obersnel, koji je i aktuelni gradonačelnik.
Prema nepotpunim rezultatima, Bandić u Zagrebu ima 60,6 odsto glasova, a kandidat vladajuće koalicije, ministar zdravlja Rajko Ostojić 37, 3 odsto. Ostojić je večeras priznao izborni poraz i čestitao protivkandidatu Milanu Bandiću.
U Rijeci Obersnel ubedljivo vodi s 68,11 odsto ispred kandidata Hrvatske demokratske zajednice (HDZ) Hrvoja Burića, za koga je glasalo 29,6 odsto birača.
U Splitu Baldasar je dobio 54,3 odsto, a kandidat HDZ-a Vjekoslav Ivanišević 43 odsto glasova.
U Osijeku Ivan Vrkić, kandidat grupe građana, kojeg podržava vladajuća koalicija, ima 52,3 odsto, a aktuelni gradonačelnik Krešimir Bubalo 45,3 odsto glasova.
Prema rezultatima izborne komisije, na osnovu svih obrađenih biračkih mesta u Vukovaru, u tom gradu pobedio je aktuelni gradonačelnik Željko Sabo iz SDP-a, koji je osvojio 53,9 odsto, a kandidat HDZ-a Ivan Penava 45,22 odsto glasova.
(Telegraf.rs / Beta)
Video: Vatra progutala celu halu, odjekuju detonacije: Gori hala puna eksplozivnih materijala u Novom Sadu
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Srboljub.
Mnogo mi je drago zbog gdina Sabo gradonacelnika Vukovara mozemo se nadati najzad dvojezicnosti u toma gradu na dunavu.
Podelite komentar
jovan
Mora da je bandic mnogo uradio za zagreb kad ga toliko vole?! ;)
Podelite komentar