Najviše milionera živi u Tokiju, a milijardera u Njujorku!

  • 1

Najviše milionera živi u Tokiju, a milijardera u Njujorku, pokazali su podaci kompanije Veltinsajt (WealthInsight).

Ova kompanija je predstavila rejting gradova sveta prema broju dolarskih milionera i milijardera.

U Tokiju živi 461 hiljada milionera, u Njujorku, koji zauzima drugo mesto, živi njih 389.000, na trećem mestu je London sa 281.000 milionera, a Moskva sa 101.000 milionera zatvara prvu dvadeseticu, piše ruski list Komersant.

London kao mesto stanovanja preferiraju multimilioneri (sa više od 30 miliona dolara), kojih u prestonici Ujedinjenog kraljevstva ima 4.224, na drugom je Tokio sa 3.525, na trećem Singapur sa 3.154, dok Njujork, sa 2.929 multimilionera, zauzima četvrto mesto. Tu listu zatvara Rim u kome, prema podacima Veltinsajta, živi 945 multimilionera.

Moskva nije "ušla" na listu 20 gradova sa najviše multimilionera, ali je zato u svetskom vrhu po broju milijardera. Istraživači Veltinsajta su u tom gradu "prebrojali" 64 dolarska milijardera.

To je omogućilo ruskoj prestonici da zauzme drugo mesto na svetu, prepustivši lidersku poziciju Njujorku, u kome živi samo šest milijardera više - 70.

Prema prognozama Veltinsajta, do 2020. godine SAD će biti na prvom mestu na svetu po broju milionera koji tamo žive. Na drugom mestu će biti Kina, a na trećem Japan. Rusija neće biti među prvih deset zemalja za koje se predviđa da će imati najveći broj veoma bogatih ljudi. Ostalih sedam mesta na toj listi, kako predviđa britanska agencija, zauzeće Nemačka, Indija, Velika Britanija, Francuska, Kanada, Australija i Švajcarska.

(Telegraf.rs/ Tanjug)

Video: Srpska lista objavila spot za predstojeće izbore na Kosovu i Metohiji

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA