CARINICI ZNALI ZA HAPŠENJE? Osumnjičeni pokušali da unište dokumentaciju

 
  • 5

Tužilaštvo tvrdi da su Dragica Lazić, Mirjana Dakić, Igor Filipović, Igor Subotić i Boško Suša uhvaćeni tokom pokušaja da unište dokaze, jer im je neko neovlašćeno dao podatke o aktivnostima tužilaštva i policije

Petoro od 14 osumnjičenih za malverzacije sa carinama, koji su uhapšeni u najnovijoj akciji policije, noć pred hapšenje pokušali su da unište dokumentaciju o nezakonitom uvozu robe pošto su obavešteni o pokretanju istrage.

Ovu informaciju saopštilo je Tužilaštvo za organizovani kriminal, u kome su počela saslušanja privedenih.

Iz Tužilaštva dodaju da su, zbog neovlašćenog objavljivanja podataka o aktivnostima tužilaštva i policije na tom predmetu i najave da će biti pokrenuta istraga, uništavanje dokaza pokušali Dragica Lazić, Mirjana Dakić, Igor Filipović, Igor Subotić i Boško Suša.

Oni su prilikom lišavanja slobode zatečeni u magacinu špedicije "Global šped", ali su intervencijom policije sprečeni u pokušaju da unište dokumentaciju.

U Tužilaštvu za organizovani kriminal počela su saslušanja sedam carinskih službenika i sedam vlasnika i zaposlenih u špediterskim preduzećima "Global šped" i "Samba eksport-import", protiv kojih je policija podnela krivičnu prijavu zbog nezakonitog postupanja u postupku uvoza i carinjenja tekstilne robe proizvedene u Kini.

Među privedenima su i vlasnici i zaposleni u špediterskim preduzećima "Global šped" i "Samba eksport-import": Dejan Stanišić, Nenad Miodragović, Igor Subotić, Aida Beganović, Duško Trkulja, Boško Suša i Igor Filipović.

Svima je određeno zadržavanje od 48 sati tokom kojih će biti završeno njihovo saslušanje i odlučeno o pokretanju istrage.

(M. S. / Tanjug)

Video: Dragana Mirković sagradila kuću porodici sa Golije

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • mad max

    3. april 2013 | 18:06

    Opste je poznato da kinezi carine kontejnere robe za dz na carinskim ispostavama gde rade njihovi carinici i spediteri.Razliku naravno naplacuju od domacih uvoznika kojima vade krv. Dikreciono pravo carinika je da ocarini robu onako kako misli, bez obzira na dokaze o vrednosti robe, to oruzje za korupciju im je drzava stavila u ruke. Bog na nebu, carinik na zemlji.....

  • sisoje

    3. april 2013 | 21:15

    Carina je drzava u drzavi ne odgovara nikom. Pa kako bi inace kinezi prodavali robu jeftino. Pa platili su PDV nekom u dzep umesto u budzet. Tako se radi i u Novom Pazaru. A nase imspekcije nekaalo obrate paznju na blok i Pancevo gde kinezi sticu bogatstva a nasi radnici im rade za 15000 neprijavljeni Verovatno bi nas tako trpeli u Kini

  • Petar

    4. april 2013 | 09:54

    Pa ponudite nekom od uhapšenih status svedoka saradnika al da cinka ove što su im odali akciju.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA