Rast broja tekućih računa s kašnjenjem u otplati

  • 0

Broj tekućih računa građana s kašnjenjem u otplati većim od dva meseca povećan je tokom prvih sedam meseci ove godine za 12,6 odsto, sa 236.877 na 266.823, pokazali su podaci Udruženja banaka Srbije.

Tokom jula broj tekućih računa sa kašnjenjem u otplati povećan je za 1,1 odsto. Broj tekućih računa građana tokom jula povećan je za 0,4 odsto, na 6,49 miliona, dok je broj korisnika računa porastao za 0,2 odsto, na oko 4,43 miliona.

Broj kreditnih kartica s kašnjenjem u otplati većim od dva meseca tokom jula je smanjen za 0,8 odsto, sa 73.809 na 73.213, dok je od početka godine povećan za 2,5 odsto.

Na kraju jula iznos odobrenog limita po kreditnim karticama bio je oko 80,28 milijardi dinara, a u korišćenju je bilo 45,93 odsto tog iznosa, odnosno oko 36,88 milijardi.

Broj kreditnih kartica je tokom jula povećan za 0,7 odsto, na 1,05 miliona, dok je broj korisnika kartica povećan za 0,4 odsto, na 839.882.

(Telegraf.rs / Tanjug)

Video: Brnabić: Predloženim izmenama zakona da se studentima trošak školarine umanji za 50 %

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA