JUGOREMEDIJA: Uhapšen direktor i još troje ljudi, oštetili fabriku za 600.000 evra!
V. d. generalnog direktora fabrike lekova Jugoremedija u Zrenjaninu Zdravko Deurić (49) uhapšen je zajedno sa još tri osobe. Oni se sumnjiče da su zloupotrebili službeni položaj i oštetili ovo preduzeće za 600.000 evra.
Kako se navodi u saopštenju policije, u zajedničkoj akciji MUP-a Srbije, Uprave kriminalističke policije i Policijske uprave Zrenjanin, osim Deurića uhapšeni su i v.d. direktora "Luksol farmacije" i "Panfarma" Milana Zlokas (28), ovlašćeni sudski veštak Stevan Gregović (47) i finansijski direktor "Jugoremedije" Ankica Malušić (48), svi iz Zrenjanina.
Osumnjičeni Deurić, Zlokas i Malušić su u saučesništvu sa Gregovićem tokom 2011. godine prilikom osnivanja privrednog društva "Penfarm", od strane "Jugoremedija" i "Luksol farmacije", procenom vrednosti zemljišta i akcija "Jugoremedije" koja je bila viša od tržišne, kao i falsifikovanim nepotpisanim izveštajem o proceni vrednosti licence lekova manjoj od tržišne vrednosti pribavili korist privrednom društvu "Luksol farmacija" u iznosu od 55.396.100 dinara i na taj način oštetili preduzeće "Jugoremediju".
Osumnjičeni su vrednost zemljišta (koje je u novo preduzeće unela "Luksol farmacija") prikazali u iznosu od 186.000 evra, iako je tržišna vrednost 83.000 evra, a procenu je obavio stalni sudski veštak Gregović.
Takođe, osumnjičeni su vrednost akcija "Jugoremedije" u vlasništvu "Luksol farmacije" prikazali u iznosu od 300.000 evra iako je tržišna vrednost tih akcija bila 100.000 evra.
Oni su, takođe, izvršili prenos kompletnog prava obnove i registracije lekova "Cliacil" i "Tolikar" sa privrednog društva "Jugoremedija" na privredno društvo "Penfarm" po ceni od 63.740,00 evra iako je stvarna vrednost 651.240,00 evra, a na osnovu falsifikovanog nepotpisanog izveštaja o proceni vrednosti licenci navedenih lekova sačinjenog od tzv. "stručnog tima Jugoremedija Zrenjanin".
SUMNJIVA PRIVATIZACIJA
Privatizacija "Jugoremedije" se nalazi na spisku 24 sporne privatizacije u Srbiji, koji je sastavila Evropska komisija. Nadležna tužilaštva trenutno ispituju 18 od 24 sporne privatizacije, među kojima je i "Jugoremedijina".
Privatizacija "Jugoremedije" je jedini slučaj koji je otvorio Savez za borbu protiv korupcije, a koji je dobio sudski epilog. Privatizacija ovog preduzeća je osporena, a protiv kupca je pokrenut krivični postupak.
Zrenjaninska fabrika već dugo propada, a pre nešto više od mesec dana uspela je da izbegne likvidaciju.
Inače, pre samo četiri dana, u Zrenjaninu je zapaljen službeni automobil "opel vektra" direktora Deurića.
Deurić je prošle godine naveo da akcionari pripremaju tužbu za nadoknadu štete od 10 miliona evra zbog nezakonite privatizacije od firme "Jaka 80" u vlasništvu Jovice Stefanovića Ninija.
(I. M./ B92 / Tanjug)
Video: Ovi dani Srbiji će doneti temperature i do 20 stepeni: Stiže proleće usred zime
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
sasa stankovic
Cistka koja je pocela u "Jugoremediji" samo je vrh ledenog brega, ne postoji firma ili institucija u kojoj nema posla za kriminalisticku policiju. Mnogo je novca odliveno iz drzavnih kasa bez traga i bez osnova zato podrzavam sve akcije koje ce vratiti barem deo ukradenog. DS se trudi da prikaze novu vlast kao revansisticku, a sve zbog straha ne bi li stala sa kontrolom i shvatila koliko su ogrezli u kriminal. Kasno bato !
Podelite komentar
JA
samo tako sa lopurdama..trebalo je to jos mnogo ranije da se uradi !
Podelite komentar