Sunčanica ne ulazi u zdravstveno osiguranje: Kad ste u inostranstvu, neke troškove platićete sami

 ≫ 
  • 1

Turisti, prilikom putovanja u inostranstvo, putno zdravstveno osiguranje uglavnom biraju po ceni, očekujući da je kod svih osiguravajućih kuća isto pokriće, za iste troškove. To, međutim, nije slučaj. 

Sami smo sebi najveći problem: Upravo nas je porazila informacija da pola miliona Srba ne želi novu zdravstvenu knjižicu

Opekotina od sunca, osim ako nije opasna po život, povreda na raftingu, ambulantno ispiranje ušiju koje nisu pod upalom, sunčanice bez komplikacija, ali i ujedi insekata koji ne ugrožavaju život, dijagnoze su i povrede čije lečenje najčešće nije pokriveno putnim zdravstvenim osiguranjem, pišu Večernje novosti.

Ove polise, koje koštaju uglavnom do jednog evra po danu boravka u inostranstvu, služe da nam pokriju nepredviđene troškove lečenja i to do sume od nekoliko desetina hiljada evra. Kod svih osiguravajućih društava situacija je, u jednom, jasna: slučajevi koji se dogode namerno, krivicom samog osiguranika ili njegovim nemarom, automatski se isključuju iz osiguranja.

Tako će, na primer, gips za prelom ruke, u slučaju kada je osiguranik bio u alkoholisanom stanju, platiti on sam, iz sopstvenog džepa. Isto važi i za narkotike.

Foto: Tanjug/Dragan Kujundžić Foto: Tanjug/Dragan Kujundžić

Sunčanica je pak, posebna priča. Neke osiguravajuće kuće pokrivaju lekarske troškove u slučaju ove dijagnoze, dok je većina smatra pukim nemarom. I troškove namiruju isključivo u slučaju da sunčanica dovede do težih zdravstvenih posledica, poput dehidratacije.

Foto - Ilutstracija: Profimedia, Wavebreak Foto - Ilutstracija: Profimedia, Wavebreak

U posebnoj situaciji su trudnice. Granica je postavljena na 28. nedelju trudnoće, posle koej se troškovi lečenja u inostranstvu - ne priznaju. Pojedine osiguravajuće kuće, čak, ne pokrivaju troškove bilo kakvih lekarskih intervencija vezanih za trudnoću u slučaju kada je trudnica starija od 38 godina, bez obzira da li je u drugom ili, na primer, osmom mesecu trudnoće.

Takođe, posledice bilo kakve prirodne katastrofe, poput zemljotresa ili proglašene epidemije, nije pokriveno ovim osiguranjem.

Daljinac baner

(Telegraf.rs / Izvor: novosti.rs)

Video: RHMZ upozorava na olujne udare vetra, zahlađenje i sneg

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Realan

    1. jun 2017 | 08:07

    Nama AXA nikada nije odbila da refundira bilo kakvo lečenje (da ne kažem štetu, kako to oni govore). Uvek smo dobili 100% i uvek po odličnom kursu u dinarskoj protiv vrednosti.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA