Haos u Varšavi zbog ove predstave Olivera Frljića: Katolička crkva tvrdi da je bogohulna!
Poljska policija je sinoć grubo rasterala aktiviste krajnje desnice koji su sprečili ulaz u pozorište u Varšavi gde se prikazivala predstava "Prokletstvo" hrvatskog reditelja Olivera Frljića koju Katolička crkva i konzervativne sredine u toj zemlji smatraju "bogohulnom".
HRVATI VREĐALI REDITELJA KOJI JE ORGANIZOVAO KONTRA-OLUJU: Nacistički simboli i povici "Ubij Srbina"!
Više desetina mladih demonstranata uzvikivali su "Ovo je svetogrđe!" i "Dolaze beli ratnici, nacionalisti i katolici".
Nezadovoljni građani su bacali petarde i dimne bombe te nosili zastave dveju manjih stranaka krajnje desnice, prenela je Hina.
Predstava "Prokletstvo" po adaptiranom tekstu poljskog autora Stanislava Vispijanskog za koju su sve ulaznice bile rasprodate, počela je nešto kasnije kako bi gledaoci mogli da uđu.
Nakon prizora oralnog seksa kip pokojnog poljskog pape je obešen s pločom "zaštitnik pedofila".
Poljsko državno tužilaštvo je nakon premijere u februaru otvorilo istragu o toj, kako se navodi, smišljeno provokativnoj predstavi koja obrađuje složene veze Poljaka i Katoličke crkve.
(Telegraf.rs / Tanjug)
Video: Vučić: Na Sretenje ili dan ranije donećemo deklaraciju o Vojvodini u Srbiji
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Raspucin
Najveca i najjaca sekta, najvece ubice covecanstva = katolicka crkva
Podelite komentar
Six
istina boli,istina pobedjuje
Podelite komentar