TREĆINU PRIMANJA DAJEMO NA HRANU I PIĆE: Prihodi nam veći tek za jedan odsto
U četvrtom kvartalu 2016. u Srbiji prosečni mesečni prihodi u novcu i u naturi po domaćinstvu iznosili su 60.639 dinara i viši su za 4,1 odsto u odnosu na isti kvartal prethodne godine, a trećina odlazi na hranu i bezalkoholna pića.
Kako nas varaju: Na proizvodu piše POSNO, a u deklaraciji da sadrži mleko i jaja
Smislio je neverovatan trik kako da prevari automat i dobija slatkiše iznova i iznova (VIDEO)
Kako se navodi u saopštenju Republičkog zavoda za statistiku prosečni mesečni prihodi veći su za jedan odsto u odnosu na treći kvartal 2016.
Najveći udeo u prihodima u novcu i u naturi imaju prihodi iz redovnog radnog odnosa (49 odsto), penzija (31,7 odsto), od poljoprivrede, lova i ribolova (5,6 odsto), naturalne potrošnje (4,3 odsto).
Ostala primanja od socijalnog osiguranja imaju 2,5 odsto udela, prihodi van redovnog radnog odnosa 2,4 odsto, dok su ostala primanja i prihodi iz ostalih izvora 2,2 odsto, odnosno 2,3 odsto.
Izdaci za ličnu potrošnju domaćinstava u četvrtom kvartalu 2016. iznosili su 61.467 dinara i viši su za 3,3 odsto u odnosu na isti kvartal prethodne godine i za 1,4 odsto u odnosu na treći kvartal 2016, nominalno.
Najveći udeo u ličnoj potrošnji domaćinstava čine izdaci za hranu i bezalkoholna pića (35,4 odsto) i za stanovanje, vodu, električnu energiju, gas i ostala goriva (17,6 odsto).
Slede izdaci za transport (8,7 odsto), za ostale lične predmete i ostale usluge (šest odsto), za rekreaciju i kulturu (5,2 odsto), za komunikacije (5,2 odsto), za odeću i obuću (5,2 odsto), za alkoholna pića i duvan (4,9 odsto), za opremu za stan i tekuće održavanje (4,3 odsto), za zdravlje (3,9 odsto) i 3,6 odsto čine izdaci za ostale grupe lične potrošnje.
Od ukupnog broja domaćinstava predviđenih za anketiranje u četvrtom kvartalu 2016. (2.214 za Republiku Srbiju), anketirano je 1.591 domaćinstvo (72 odsto).
(Telegraf.rs / Tanjug)
Video: Auto uleteo u rupu na putu
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Horus
Ovo važi za bankare, one iz NBS, Elektroprivrede, profesore univerziteta... Sirotinja je izuzeta, jer nema ni trećinu trećine, potrebnu za normalnu ishranu.
Podelite komentar
Јасмина
Која трећина!?Већина живи на јогурту и кромпиру...
Podelite komentar
Miki
Mnogo nam je dobro,rece premijer,kase pune,plasi se... ha,ha,ha
Podelite komentar