Studenti građevine osmislili su onlajn platformu za učenje: Bolju stvar nisu mogli da urade!
Uvođenje digitalnih tehnologija u obrazovanje jedan je od prioriteta srpskog ministarstva prosvete, a dobru praksu su još ranije prepoznali studenti Građevinskog fakulteta u Beogradu, koji su osnovali platformu za onlajn učenje.
Ovih 5 tehnika će ubrzati vaše učenje programiranja
PRAVILO 5 SATI može da vam promeni život: Ovo je taktika biznismena i svetskih lidera
Sajt nazvan "lamaši" osnovali su upravo studenti tog fakulteta i putem njega jedni drugima daju časove i tako pomažu u nastavi.
- Kad smo u prvim godinama studiranja išli na privatne časove oni su bili skupi, pa smo se zapitali da li bismo to moglo drugačije - objasnio je osnivač sajta Mladen Marković.
Kako je rekao, osim visoke cene, odlazak na privatne časove je oduzimao i mnogo vremena, koje je studentima uvek dragoceno.
Ovako, kaže on, na mnogo inovativniji i brži način, mogu da uče jednako kvalitetno.
Na njihovoj platformi za učenje, objašnjava Marković, mogu da predaju i profesori i studenti.
Predavači, objasnio je, nisu samo sa Građevinskog fakulteta, već sa čitavog Beogradskog univerziteta.
- Imate kurseve različitih softverskih paketa, paketa za matematiku i za Građevinski fakultet, ali i za srednje i za osnovne škole. Mogu da se uče i jezici i hemija - kaže on.
Za one koji više vole rad u timu, postoji i opcija "tandem čas".
Kada se ta opcija upotrebi, više njih se uključi na čas sa predavačem, a kad postoje nejasnoće, uz opciju "dva prsta", uključe se u poziv na 30 sekundi i mogu da postave pitanje, objašnjava osnivač sajta.
Ono za šta su se "digitalno osvešćeni studenti" posebno pobrinuli jeste opcija roditeljske kontrole za osnovce koji uče preko njihove platforme.
- To smo uveli zato što ljudi obično imaju strah od digitalnog sveta i kada u taj svet puštaju svoju decu uvek misle da tu vrebaju neki manijaci - ističe Marković.
Opcija roditeljske kontrole funkcioniše tako što mejl automatski stiže roditeljima čim dete kontaktira bilo kog profesora na sajtu.
U mejlu su navedeni podaci o profesoru - ime i prezime, broj telefona, imejl adresa, a kada je dete na času roditeljima stiže poruka na telefon da im je dete trenutno na času i uz to se navodi o kom je predmetu reč.
(Telegraf.rs / Tanjug)
Video: Ovo je kuća u kojoj je uhapšen Alija Balijagić
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.