Ministarstvo finansija: Nema bankrota!
Ministarstvo finansija saopštilo je danas da ne postoji bilo koji osnov da se iznose stavovi da Srbiji preti bankrot ili kriza javnog duga.
Povodom pojedinih navoda u medijima da državi preti bankrot, odnosno da se dovodi u pitanje isplata socijalnih davanja građanima, iz Ministarstva finansija tvrde da Vlada redovno izvršava sve obaveze poput plata, penzija, socijalnih davanja, transfera ostalim nivoima vlasti, kao i ostale obaveze, uključujući i nedavnu isplatu rate stare devizne štednje vredne više od 200 miliona evra.
U saopstenju se navodi da je ekonomska situacija u zemlji ozbiljna i uslovljena ekonomskom krizom u Evropi, zbog čega je revidiran rast BDP-a u ovoj godini sa 1,5 na 0,5 posto.
"Međutim, ne postoji bilo koji osnov da se iznose stavovi da Srbiji preti bankrot ili kriza javnog duga, pošto je poznato da Srbija spada među niže zadužene zemlje Evrope kojoj je u toku krize povećan i potvrđen kreditni rejting", naglasilo je Ministarstvo finansija.
Pri tome je nephodno da i nova vlada nastavi sa odgovornom ekonomskom politikom, sprovede konsolidaciju budžetskog deficita i nastavi saradnju sa MMF-om, jer samo na taj način Srbija može odgovoriti ekonomskim izazovima koje nosi period pred nama i stvoriti uslove za povećanje životnog standarda građana, kaže se u saopštenju.
"Zato je važno i da se nova Vlada formira u što kraćem roku, pošto postojeća u tehničkom kapacitetu nije u mogućnosti da donosi odluke i sprovodi programe od značaja za ekonomski oporavak zemlje", navedeno je u saopštenju Ministarstva finasija.
(M. S. / Tanjug)
Video: Palo prvo ovogodišnje skijanje na Torniku, gužva kao u košnici: Sjajne slike zimske idile
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Zoran
Kako bre isplaćujete sve redovno , kad niste isplatili plate savetodavcima PSS . Ministarstvo poljoprivrede je ljude poslalo na teren o njihovom trošku, zadužili se da bi počeli nešto da rade a sada gladuju jer nisu primili plate. Neki čak nemaju para ni da se vrate kućama odakle su pošli. Ljude je sramota više da od roditelja traže pomoć kad su kobajagi dobili posao. Poniženjima nikad kraja. Doduše savetodavci sa teritorije Beograda su dobili plate ali nisu stali. Aman , imali nekog tamo !
Podelite komentar