Tražili ste, gledajte: Na Kosovu nezadovoljni institucijama, siromaštvom, korupcijom...

 
  • 12

U odnosu na prošlo istraživanje, zadovoljstvo građana njegovim radom opalo je za petinu

Građani Kosova, uglavnom albanske nacionalnosti, nezadovoljni su radom izvršnih, zakonodavnih i pravosudnih institucija, pokazuju rezultati izveštaja Puls javnosti koji je uradio UNDP (Program za razvoj Ujedinjenih nacija).

Priština traži bojkot srpskih proizvoda, opozicija zahteva uvođenje sankcija

Kao najveće probleme, u periodu od aprila do oktobra 2016. godine, stanovništvo navodi nezaposlenost, siromaštvo i korupciju.

Rezultati izveštaja Puls javnosti“, koji su predstavljeni u Prištini, pokazuju da je petina građana zadovoljna radom izvršnih, zakonodavnih i pravosudnih institucija.

Rezultati istraživanja pokazuju da su stanovnici Kosova nezadovljni radom predsednika. U odnosu na prošlo istraživanje, zadovoljstvo građana njegovim radom opalo je za petinu.

Tači se nada da će njegovi "bivši neprijatelji" priznati Kosovo

- “Kada govorimo o zakonodavnoj i izvršnoj vlasti, možemo reći da je zadovoljstvo građana trenutno u padu. Ne mogu navesti razloge nezadovoljstva građana jer mi vršimo ispitivanja javnog mnjenja, prikupljamo podatke i predstavljamo ih kroz ovaj izveštaj, ali smatram da na mišljenje građana utiče generalna politička situacija “- objasnio je menadžer projekta “Puls javnosti“ Ade Hetimi.

U ovom izveštaju predstavljen je i stav građana vezan za viznu liberalizaciju.

Istraživanjem je utvrđeno da oko 90 procenata ispitanika smatra da je liberalizacija viznog režima važna za Kosovo.

Većina ispitanika kao glavnog krivca za nemogućnost građana da slobodno putuju kroz zemlje potpisnice Šengenskog sporazuma vidi Vladu Kosova.

“- Većina građana krivi Vladu Kosova, odnosno institucije. Sledeći razlog koji utiče na odbijanje zahteva za liberalizaciju viza jeste odnos sa Srbijom, ali i činjenica da 5 članica EU nisu priznale nezavisnost Kosova. Loš imidž Kosova u svetu doprinosi tome da liberalizacija viznog režima još uvek nije odobrena, a to smatra i 13% građana “- kaže Hetimi.

Puls javnosti“ sačinjen je na osnovu istraživanja u okviru koga je anketirano 1.305 građana iz svih zajednica na Kosovu.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Kada krene jutarnji špic ovakvo je stanje na novom kružnom toku Ušće

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Horhe

    25. januar 2017 | 18:48

    Tek ćete popiti gorku čašu istine, ko ste, šta ste, i koliko vas drugi cene.

  • Boki

    25. januar 2017 | 20:02

    Ma nije narod kriv, bespotrebno se mrzimo. Krivi su oni koji su ih nahuškali na nezavisnost još pre mnogo decenija, kasnije se to zlo razvijalo i prenosilo na nove generacije. Iako su Albanci sada nezadovoljni i gladni možda, oni su i dalje otrovani nezavisnošću i radije će umreti nego živeti u srpskoj državi. Mi tu ne možemo mnogo da im pomognemo, ali treba da imamo razumevanja i da ne ulazimo u konflikte iz kojih uvek izađemo kao gori.

  • Lule

    25. januar 2017 | 22:37

    Sila i sve ono što ona znači,nikad nije rešavala probleme.KiMje naše i tu nema spora.Nama sada treba pameti i patriotizma.Zajedničkim naporima svih, učinimo Srbiju sigurnim mestom za život,ekonomski jakom i bezbednom.I Albanci su ljudi koji bi željeli da žive u takvoj državi .jednog dana KiM će se vratiti kući voljom naroda koji tamo živi..

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA