Sekunde pre katastrofe: Prava drama se odvila u italijanskom hotelu kojeg je lavina zatrpala
Situacija u italijanskom hotelu "Rigopijano" neposredno pre lavine bila je izuzetno teška i nepredvidiva, a to je otkriveno u mejlu koji je službenik hotela Bruno Di Tomaseo poslao nadležnim službama tokom 18. januara.
- Želimo da vas informišemo da je situacija zbog poslednjih događaja postala uznemirujuća - istakao je on.
Pod poslednjim događajima mislio je na niz potresa koji su tog dana zatresli Apeninsko poluostrvo, prenosi Index.hr.
![Foto: Tanjug/AP/ANSA](http://xdn.tf.rs/2017/01/21/Italija-hotel-lavina-16.jpg)
Samo nekoliko sati kasnije, hotel je zatrpala lavina. Spasioci do danas pokušavaju da se probiju do hotela zatrpanog snegom, a nada da bi neko od dvadesetak ljudi koji su još zatrpani mogao biti živ, sve je manja. Do sad je potvrđena smrt šest osoba, dok ih je 11 spašeno.
- Ovde je sneg visine oko dva metra, a mi imamo 12 popunjenih soba. Generator koji pokreće dizel trebao bi biti dovoljan do sutra, nadamo se da ćemo do tada dobiti dostavu. Telefoni ne rade - stoji u mejlu.
Di Tomaseo je nadležne službe, urgirajući da požure sa probijanjem puta do hotela, upozorio da su gosti u panici zbog potresa.
![Foto: Tanjug/AP/Italian Firefighters Department](http://xdn.tf.rs/2017/01/22/Italija-hotel-lavina-3.jpg)
- Probali smo da učinimo sve da ih smirimo, ali zbog činjenice da su putevi blokirani, oni su spremni da noć provedu u automobilu. Sa lopatama smo uspeli da pročistimo pristup hotelu - stoji u mejlu koji prenosi italijanski list Korijere de la sera.
Nekoliko sati nakon što je mejl poslat, hotel je zatrpala lavina.
(Telegraf.rs)
Video: Ciklon nad Jadranom
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
ana
sudeci po slikama u hodnicima to kao da je pre bio bordel nego hotel. nema to veze ali je neuobicajeno.
Podelite komentar