PAKAO NA ŠALTERIMA: Sat vremena u proseku gubimo u redovima!
Da biste overili samo jedan papir u sudu treba vam najmanje sat vremena. Stanje na šalterima opština je nešto bolje, ali tamo usluge koštaju više. Kada krećete u red, naoružajte se vodom, strpljenjem i svim dokumentima kako red ne biste čekali dva puta
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
MINGA
Dana 17.10.2014 otišao sam u opštinu Novi Beograd kako bih overio fotokopiju ugovora o otkupu stana što se u ovoj opštini radi profesionalno. Posle uzetog broja na automatu sačekao sam pet minuta i prozvali su me i na šalteru sam službeniku predao fotokopiju ugovora (tri stranice A4 u jednom primerku) koju treba overiti i on je to pogledao i pitao me zašto mi to treba, ja sam mu rekao za upis u katastar nepokretnosti i pitao ga zašto je to bitno on mi je rekao da od toga zavisi cena i dao mi ceduljicu sa žiro raćunom na koji treba da uplatim 1.430,oo dinara to sam uplatio i odmah dobio overenu fotokopiju ugovora ali nikako nisam uspeo saznati kako je došao do te cene jel po svim prethodnim informacijama to je trebalo koštati maksimalno 500-600 dinara.To znači da se cene određuju po samo njima znanim propisima jer nigde ne postoji nikakav cenovnik a pogotovo ne to da cena zavisi od toga za čega ću to koristiti. Jednostavno smatram da trebam znati kako su došli do iznosa od 1.430,00 dinara.Pozdrav
Nadja
Strava i uzas. prslog leta nisam nista zavrsila jer nisu cak znali ni osnovne informacije da daju. Jadnan narod!!!