Uništena magistrala u Crnoj Gori: Uznemirujući snimak vode koja odnosi asfalt (VIDEO)
Delovi severa Crne Gore su pod vodom. Iz Direktorata za vanredne situacije navode da su obilne padavine u prethodna dva dana ugrozile područja opština Berane, Petnjica i Rožaje.
Situacija je najkritičnija na teritoriji opštine Berane gde se izlila reka Bistrica, ugrozivši oko 80 domaćinstava.
Povećani vodostaj reke Lim ugrozio je izbegličko naselje Riverside, gde je bila potrebna evakuacija stanovništva.
Zbog situacije na terenu, opština Berane se obratila za pomoć Direktoratu za vanredne situacije MUP-a, tražeći pumpe za ispumpavanje vode i šatore.
MARIĆ O POPLAVAMA: Oprez do sutra uveče, večeras NOVE PADAVINE! (VIDEO)
- Situacija u ostalim opštinama do sada nije zahtevala angažovanje ljudskih i materijalnih resursa drugih opština, kao ni resursa na državnom nivou. Tačnije, na teritoriji opštine Rožaje, u ranim jutarnjim satima, izlile su se sve pritoke i povećale vodostaj reke Ibar. Shodno informacijama kojima Direktorat raspolaže, situacija u ovoj opštini je trenutno stabilna - kazali su u Direktoratu.
Na teritoriji opštine Petnjica, gde je došlo do izlivanja reke Popče, bilo je ugroženo 15 kuća. I na teritoriji ove opštine situacija je, prema raspoloživim informacijama, trenutno stabilna.
Poplavile su kuće u Rožajama, Beranama i u Petnjici, gde je proglašeno vanredno stanje i odakle je evakusiano 20 porodica.
Direktorat za vanredne situacije zajedno sa predstavnicima lokalnih samouprava kontinuirano prati situaciju na terenu.
- Opštinske službe angažovale su sve raspoložive materijalne i ljudske resurse na lokalnom nivou, u cilju smanjenja posledica po građane i materijalna dobra - ističu u Direktoratu.
U komunikaciji sa Elektroprivredom Crne Gore, kontuirano se prati nivo vodostaja HE Piva i Perućica.
- U slučaju pogoršanja situacije Direktorat za vanredne situacije reagovaće u skladu sa svojim nadležnostima, što podrazumijeva angažovanje svih raspoloživih ljudskih, materijanih i tehničkih sredstava kojima država raspolaže - poručuju u Direktoratu.
Situacija u Kolašinu je alarmantna. Kritično je u naselju Lug pored reke Svinjače gde živi 500 ljudi.
S druge strane, obala Tara je stabilna.
Meštani su noć proveli pokušavajući da iskopaju rupe. Goran Abramović kaže da od jedan sat posle ponoći ne izlazi iz vode.
Na teritoriji Glavnog grada trenutno nema lokacija koje su kritične, pa Služba zaštite zbog poplava ne mora da interveniše jer, kažu, poziva građana nema.
(Telegraf.rs/ Izvor: CDM)
Video: Trofeji, slike i uspomene Veslačkog kluba Galeb u Zemunu završili u kontejneru
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Giks
Nema vise Srbije da vam popravlja infrastrukturu. Kod Tacija sad idite.
Podelite komentar
slobodan
brzo ste zaboravili pomoc od crne gore kad su vas zadesile one poplave! najvise smo vam mi pomogli, procentualno koliko smo mala drzava..
Podelite komentar
Baki
Nemojte vi crnogorci da nam pomažete to nas na kraju jako skupo iskošta.
Podelite komentar