Najveća plata u Crnoj Gori iznosi čak 22.152 evra
Najveća bruto zarada koja je u Crnoj Gori obračunata u septembru iznosi 39,2 hiljade evra, saopštili su za "Dan" iz Poreske uprave PU i dodali da je ta zarada isplaćena licu zaposlenom u sektoru hotelijerstva.
Pašćete na glavu kada vidite KO U CRNOJ GORI PRIMA PLATU OD 309.425 evra!
- Prema podacima kojima raspolaže Poreska uprava, najveća bruto zarada obračunata za poreski period septembar 2016. godine iznosila je 39.208,64 evra, odnosno u neto iznosu 22.152,87 evra, a isplaćena je licu zaposlenom u sektoru hotelijerstva. Navedeni iznos isplaćen je samo u jednom mesecu, pa se ne može zaključiti da se radi o redovnom mesečnom primanju, već o otpremnini, bonusu ili nekom drugom obliku ličnog primanja, iako je on unesen u IOPPD obrazac pod šifrom 1 zarade, pa se kao takav i vodi u sistemu Poreske uprave - naveli su iz PU, na čijem čelu je Miomir M. Mugoša.
Prema ranijim podacima Poreske uprave, od januara do juna ove godine najveća obračunata zarada sa porezima i doprinosima iznosila je čak 307.600 evra, odnosno 206,1 hiljadu evra u neto iznosu. Taj iznos isplaćen je zaposlenom u sektoru razrada građevinskih projekata.
Druga po redu najveća zarada za isti taj period isplaćena je zaposlenom u istom sektoru i iznosila je 52,6 hiljada eura u bruto iznosu, dok je sa mesečnom zaradom od 46,6 hiljada eura sa porezima i doprinosima zaposleni u sektoru neživotnog osiguranja bio treći na spisku najvećih zarada za pola godine.
U prošloj godini najveća obračunata zarada iznosila je 309,4 hiljade evra i isplaćena je zaposlenom u sektoru hotelijerstva.
Prosečna zarada za septembar iznosila je 501 evro, što je za 0,2 posto manje nego u avgustu.
"Srećni" hotelijer je u septembru primio 44 prosečne plate u Crnoj Gori, ili skoro četiri godišnje prosečne zarade, piše portal cdm.me.
U septembru su porasle plate u sektorima poljoprivrede, šumarstva, ribarstva, zatim stručne, naučne i tehničke delatnosti, u državnoj upravi i odbrani, informisanju i komunikacijama, finansijskim i delatnostima osiguranja, kao i u delatnostima koje se odnose na snabdijevanje električnom energijom, gasom i parom .
U istom periodu pad je zabeležen u oblastima građevinarstva, usluga smeštaja i hrane, administrativne i pomoćne uslužne delatnosti, prerađivačke industrije, saobraćaja, umetnosti, snabdevanja vodom, upravljanja otpadnim vodama, kao i u zdravstvenoj i socijalnoj zaštiti.
(Telegraf.rs )
Video: Vulkan na Islandu
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Tortilja
Pomorci iz Cg zaradjuju najvise para , ali ih ne zaradjuju u Cg i nisu na srecu oporezovani jos uvjek.
Podelite komentar
Nataly
Jeziva laž
Podelite komentar