ONI ZARAĐUJU 1.800 EVRA MESEČNO U SRBIJI, ne čekaju na posao, a otimaju se o njih!
Prosečna plata od skoro 142.000 dinara, mogućnost zaposlenja bez čekanja na listi Nacionalne službe za zapošljavanje, pogodnosti i bonusi. To je svakodnevica programera u Srbiji, a jedan od njih je Nemanja D. (33) iz Zrenjanina.
OD 120.000 DO 160.000 DINARA: Ovo su tri NAJPLAĆENIJA ZANIMANJA u Srbiji!
On kaže da se ovim poslom bavi od malena, tačnije od kada je dobio svoj prvi Comodore 128 računar, pomoću kojeg se upoznao sa programskim jezicima. U srednjoj školi je osnovao svoju prvu firmu, a danas je suvlasnik jednog poznatog sajta.
NEVEROVATAN USPEH: Comtrade dobio ISO sertifikat za razvoj medicinskog softvera u Irskoj
- Zapravo, nikad nisam ni tražio posao. Struka za koju sam se opredelio daje mnogo izbora, a ja smatram da je najbolje biti sam svoj gazda, pa sam odlučio da osnujem svoju firmu. Prema onome što znam, u Srbiji početna plata programera iznosi između 450 i 600 evra, dok oni iskusniji primaju platu i do 3.000 evra. Moja zarada varira iz meseca u mesec, ali sa njom mogu pristojno da živim, da platim stan, troškove, svakodnevne potrepštine, odmor i slično - objašnjava ovaj programer za 24sata.
Njegov kolega, N. T. (24), kaže da je kao frilenser ovim poslom počeo da se bavi još na fakultetu.
![Foto: Profimedia/Fancy](http://xdn.tf.rs/2015/05/15/Programer-haker-tastatura.jpg)
- To mi je obezbedilo novac za školovanje, stan i komunalije. Čim sam završio studije, poslao sam CV i odmah dobio posao. Već godinu dana radim za jednu beogradsku IT firmu kao veb diveloper i prezadovoljan sam - priča ovaj mladić.
Prema njegovim rečima, postoje različiti stupnjevi u karijeri, a plata varira od 400 do nekoliko hiljada evra. Pored plate, firme daju i različite bonuse svojim zaposlenima.
- Od kada sam se zaposlio, ne razmišljam o novcu kao ranije. Uspevam da platim stan, troškove, hranu i odeću, putovanja i plus da uštedim. Međutim, za neku ozbiljniju investiciju, kao što je recimo stan ili auto, neophodno je podići kredit -U kaže N. T.
Oba sagovornika smatraju da je IT sektor posao 21. veka, jer je globalnog karaktera, neprestano se razvija, a ljudi su sve više opsednuti internetom i tehnologijom.
(Telegraf.rs/ Izvor: 24sata.rs)
Video: Odlikovanja zaslužnim pojedincima i institucijama povodom Dana državnosti Srbije
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Pera kojot
Po kom je kursu 1800€ u dinarima 142000dinara
Podelite komentar
Kapo
Nebi bio programer ni za milijardu mesecno,nisam upoznao normalnog programera,sve neki polupani,zavrsio sam ekonomski , otvorio svoju firmu i zaradjujem koliko oni nmg ni da zamisle
Podelite komentar
happy
Ali ovo ne moze da se nabuba kao na primer prava koja studiraju po 15 godina i kad konacno zavrse racunaju da su nesto super uradili, a fakultet traje 4. I onda misle da svi cekaju samo njih jer ipak imaju fakultet (za koji im je trebalo 4 puta duze od predvidjenog da ga zavrse). Sad su nadam se stavili neka ogranicenja, ali u moje vreme mogao si da studiras i 20godina. Prava moze svako da zavrsi ako buba, dok u ovome ne moze svako da bude dobar.
Podelite komentar