HUMANITARNE ORGANIZACIJE OPTUŽUJU EU ZBOG MIGRANATA: Ne možete da zanemarujete ono što se događa, postajete saučesnici
Humanitarne grupe i nevladine organizacije koje pomažu u spasavanju migranata na Mediteranu optužile su danas EU da ne preduzima potrebne mere u vezi nezapamćenog stradanja migranata.
Nakon nesreća koje su se na Mediteranu, između Libije i Italije, dogodile tokom ove sedmice, broj poginulih migranata u ovoj godini popeo se na 4.220, što je više nego u čitavoj prošloj ili pretprošloj godini, saopštila je Međunarodna organizacija za migracije, prenosi AFP.
Šef italijanske misije NVO Lekari bez granica Tomazo Fabri rekao je da EU više ne može da zanemaruje ono što se događa jer tako postaje saučesnik tragedije koja postaje sve veća, navodi AFP.
- Hitno treba da se obezbede sigurna i pravna sredstva kako bi ti očajni ljudi stigli do bezbednosti u Evropi, a da pri tom ne rizikuju da izgube život - dodao je Fabri.
Najmanje 239 migranata stradalo je juče u brodolomu u Libiji, saopštile su Ujedinjene nacije (UN).
Portparolka UNHCR Karlota Sami rekla je da su to potvrdili dvojica preživelih koji su dospeli do italijanskog ostrva Lampeduse, preneo je Rojters.
Portparol Međunarodne organizacije za migracije (IOM) Leonard Dojl naveo je da je do sada u 2016. godini u Mediteranskom moru stradalo 4.220 osoba.
(Telegraf.rs / Tanjug)
Video: Palo prvo ovogodišnje skijanje na Torniku, gužva kao u košnici: Sjajne slike zimske idile
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Vla
Neka ih humanteriaci vode sasobom stace nam u EU nimi nemamo posla koi smo tu 30 godina a kamol7 ti divljaci
Podelite komentar
ĆupričaninSWE
Žao mi je tih ljudi, ali... Ogromna većina njih nije pošla da u želji za boljim životom, svojim radom i angažovanjem, doprinese zemlji koja ih prihvati. Pre svega se radi o ljudima koji žele da žive od socijalne pomoći zemlje domaćina. Oni se nikada ne integrišu u društvo, druže se među sobom, nauče jezik (ili ne nauče), tek da se mogu snaći za osnovne potrebe. Religija im je na prvom mestu, broj dece tih porodica je daleko veći od proseka, itd. O kulturi, njihovom obrazovanju i slično izlišno je pričati. Onaj ko ima desetoro dece, teško će ih vaspitati kako valja. A i sami su iz takvih porodica, samim tim i bez nekog posebnog vaspitanja. Živim u zemlji gde ih ima već ogroman broj i ne pišem ništa napamet. Pomažući njima, odmažemo sebi, a sutra nam neće reći hvala.
Podelite komentar
Miodrag
U toku je islamizacija evrope neka idu lepo u ameriku koja je sve to i zapocela
Podelite komentar