NISU NAS POSLUŠALI, BRANILI SMO IM DA IDU NA PEDALINE: Vapaj Stefanovog i Nikolinog direktora i trenera!
Smrt braće Nikole (13) i Stefana (14) Petrović, koji su se utopili u nedelju u Srebrnom jezeru nakon što su iznajmili pedalinu, dovela je do pritvora od 30 dana za Zorana Jovanovića, direktora Osnovne škole "Karađorđe" iz Rače Kragujevačke i trenera i pomoćnog radnika Marka Glišića.
Sudija za prethodni postupak Osnovnog suda u Velikom Gradištu ovu odluku doneo je zbog njihovog uticaja na svedoke.
Jovanović i Glišić saslušani su u Osnovnom javnom tužilaštvu u Velikom Gradištu i za njih je predložen pritvor, a taj predlog je poslat sudiji za prethodni postupak Osnovnog suda u Velikom Gradištu koji je potvrio.
- Obojica su bili vidno uzbuđeni i više puta su ponovili da takvu tragediju niko nije mogao ni da sanja. Ispričali su da je planirano posle utakmice da se obiđe Srebrno jezero i da se prošeta duž obale. Deci je dato pola sata za obilazak, ali je izričito zabranjeno kupanje i korišćenje pedalina. Direktor je zajedno sa trenerom i grupom dece otišao na drugu stranu, a druga grupa, u kojoj su bila braća, ostala je da razgleda suvenire. Rekli su da nisu mogli ni da posumnjaju da će deca uzeti pedaline jer su do sada bila veoma poslušna i držala su se dogovora - rekao je izvor iz istrage za Srpski telegraf.
Da podsetimo, zbog toga što su dvojici maloletne braće iznajmili pedalino bez sigurnosnih pojaseva, pritvor od 30 dana određen je i vlasnicima ovih usluga, Draganu i Milinki Stanković iz Niša.
U toku sledeće nedelje očekuje se i saslušanje đaka koji su se našli na mestu tragedije.
(Telegraf.rs)
Video: Novosađanka menjala grad za prostranstva Durmitora, sa konjem Bambijem krstari nestvarnim predelima
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Boban
Pre svega velika je zalost za tu decu. Ali bi postavio pitanje roditeljima, koji traze krivca u direktoru, profesoru, iznajmljivaču pedalina, da li oni vezuju sigurnosne pojaseve kad sednu u auto. Razumem njihovu bol, ali mozda je ipak greška bila do dece, koji nisu hteli da slušaju. Nije u redu da neko neduzan robija samo zato, da bi roditelji imali neki osećaj osvete. Mozda je malo i vaspitanje u pitanju.
Podelite komentar
Tuga....
A gde je trener bio kao nadzor??????Ako je poveo decu,onda ne sme da ih ispusta iz vida!!!!
Podelite komentar
@@@
Nisu BRANILI,već zabranili,što nije isto jer su deca ostala sama i bez nadzora,a deca ko deca....Uzimaju dobre dnevnice za te ekskurzije a kad treba nisu tu!!!!I treba da odgovaraju,oni su tu da se nešto ne desi ,nema opravdanja!!!
Podelite komentar