Kreće potraga za NLO na dnu Baltičkog mora (VIDEO)
Na više od 90 metara dubine, u Baltičkom moru između Švedske i Finske, prošle godine pronađen je misteriozni cilindrični predmet širine 60 metara, koji je pokrenuo mnoge rasprave, a o čijem se poreklu još ne zna ništa.
Možda je ljudskih ruku delo, a možda dolazi iz dalekog svemira, u dilemi su i stručnjaci. Odgovor će uskoro biti objavljen, jer su danas ronioci, opremljeni kamerama, pošli u izviđanje objekta na dnu Baltičkog mora.
Objekat je otkrila švedska kompanija "Okean eksplorer" (Ocean Explorer) koristeći sonarnu tehnologiju, ipak, tada nisu imali dovoljno finansijskih sredstava i vremena, pa je tajanstveni objekt ostao enigma.
- Ne znamo da li je reč o prirodnom fenomenu ili se radi o objektu. Okrugli predmet "upao" nam je u monitor kad smo pretraživali morske dubine u potrazi za olupinama iz Prvog svetskog rata. Koristićemo sonar kako bismo snimili 3D fotografije dna tog dela mora. Dole ćemo poslati i ronioce i robot-kamere. Uzećemo i uzorke s dna mora i izmeriti toksičnost i radijaciju.
Međutim, Bendžamin Radford, urednik magazina "Skeptical Inquirer", izrazio je negodovanje zbog ovog projekta.
- Pretpostavljam da neće pronaći ništa osim velikog, okruglog kamena. Objekt o kojem pričamo je stena koju je okean tokom niza godina isprao i promenio joj oblik - naglasio je Redford.
Procenjuje se da se na dnu hladnog Baltičkog mora nalazi 100.000 predmeta.
Pogledajte video:
(I. M. / Dejlio mejl)
Video: Ovo je snimak teške saobraćajne nezgode kod Novog Pazara! Autom naleteo na dečaka!
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
dusan82
Ovu pricu pratim duze i pricali su da se elektronski uredjaji sami gase u blizini tog objekta, Pricaju ida ima neki ulazi i izlazi na objektu i sad dodje jedan pametnjakovic kao ovaj redford i kaze ma nece nista naci to je samo stena! Na kraju ce tako i biti kad su ameri u pitanju!
Podelite komentar