Evo gde i kako u Srbiji kažnjavaju muškarce koji na poslu NOSE CRVENU BOJU, OGOVARAJU I ŽVAĆU ŽVAKE!
Da li znate šta je vaša obaveza dok ste na poslu, a šta biste morali da izbegavate po svaku cenu? Ako je vaš odgovor ne, tu je pravilnik lepog ponašanja koji su propisale lokalne samouprave sa namerom da vas do detalja informišu o tome šta se sme, a šta nikako ne!
Gde sve u Beogradu treba da se ZABRANI GOLOTINJA, a ima je?
Tako u pojedinim opštinama muškarci treba da izbegavaju intenzivnu boju odeće, kao što su crvena, narandžasta, žuta i ljubičasta, dok se ostalima strogo zabranjuje neljubazno ophođenje, tračarenje, javno izražavanje političkog stava i odugovlačenje sa odgovorima.
O ovoj HIT poruci DIREKTORKE ŠKOLE priča cela SRBIJA! (FOTO)
U uputstvu opštine Ruma navedeno je da radnici ne bi trebalo da imaju žvakaću gumu, glasan razgovor preko telefona, ali i da su "zabranjeni šminkanje i drugi vidovi održavanja urednosti u kancelariji". Nije dozvoljeno ni neumereno približavanje osobi sa kojom se komunicira.
Kodeks ponašanja uključuje i zabranu pušenja, doručkovanje u kancelarijama, a u opštini Rača i učestvovanje u glasinama, ogovaranju i drugim vrstama negativne komunikacije.
JAVNI NASTUPI MINISTARA POD RUČNOM! Evo šta previđa NOVI KODEKS Vlade Srbije
- Izbegavanje učestvovanja u glasinama i ogovaranju smo uvrstili da bismo sprečili iznošenje ličnih i porodičnih prilika zaposlenih. Oni se zaista drugačije ponašaju otkako smo usvojili kodeks, koji je u julu stupio na snagu - objašnjava za Novosti Petar Petrović, načelnik Opštinske uprave Rača.
U Kikindi opštinari svoje korisnike usluga i poslovne saradnike obavezno moraju da pozdravljaju sa "dobar dan", dok su "ćao" i "zdravo" strogo zabranjeni. Dame ne smeju da nose dekolte dublji od visini pazuha, dok su uredna kosa i nokti prioritet.
- Ako sede, muškarci prilikom upoznavanja ustaju i ne drže ruke u džepovima. Rukovanje treba da bude srdačno i kratko - kodeks je ove vojvođanske opštine koji podseća na bonton. Službenici ove opštine takođe treba da ustanu kada rukovodilac uđe u njihovu kancelariju.
U Kraljevu ćatama savetuju da nije pristojno ostavljati poruku da im se javi osoba koja im je potrebna.
- Telefonski razgovor se započinje predstavljanjem. Ne dozvolite da telefon dugo zvoni, a ukoliko se to dogodi zaposleni je dužan da se sagovorniku izvini - piše u pravilniku.
U slučaju da se kodeks prekrši, sankcije se u zavisnosti od lokalne samouprave i težine načinjenog prestupa kreću od umanjenja plate od 10 do 30 odsto, pokretanja disciplinskog postupka, pa sve do dobijanja otkaza.
(Telegraf.rs)
Video: Željka Bojić je jedna od njih, ona čeka na transplantaciju jetre i ima samo jednu poruku
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Vladar Kosmosa
Zalosno sto sve nabrojano mora da se "uvodi" jer bi trebalo da se podrazumeva kao standard u ponašanju
Podelite komentar
Maca
U školama u Srbiji je potreban kodeks oblačenja da nam deca ne izgledaju k'o pevaljke (ili još gore od toga). Ružno je, npr. kad neko dođe u školu u šortsu ili u majici bez rukava. Treba zabraniti i žvake i grickanje semenki i pušenje u blizini škole. Bilo bi dobro da se time pozabavi ministarstvo prosvete.
Podelite komentar
Howyesno
Da nije smesno, bilo bi tuzno. Nekad smo tako radili i u osnovnoj skoli, a sada kako cujem od dece, ne ustaju kad ulazi ucitelj. Pa ih onda ucite drugacije kad pocnu da rade. E, Srbijo....
Podelite komentar