PREŠAO U PRAVOSLAVLJE PA PORUŠIO MUSLIMANSKO GROBLJE?! Evo šta stoji iza velikog skandala u Novom Pazaru
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Novom Pazaru, nakon intenzivnog operativnog rada, rasvetlili su skrnavljenje nadgrobnih spomenika na groblju “Gazilar” i uhapsili dve osobe, osumnjičene da su izvršile krivično delo povreda groba.
Na najsvetiji muslimanski praznik srušeno 29 nadgrobnih ploča u Novom Pazaru! (FOTO)
Juče su u dva sela na području opštine Tutin uhapšeni M. Dž. (1952) i Š. B. (1984), koji se terete da su 5. jula ove godine, u ranim jutarnjim satima, oskrnavili 34 nadgrobna spomenika na groblju Gazilar u Ulici Ruđera Boškovića u Novom Pazaru, saopštilo je Više javno Tužilaštvo.
- Obzirom da iz do sada prikupljenih dokaza postoji sumnja da su njih dvojica izvršili navedeno krivično delo oni su saslušani u policiji, uz prisustvo nadležnog tužioca i određeno im je zadržavanje u trajanju do 48 sati. U toku tih 48 sati oni će biti saslušani u tužilaštvu na okolnosti krivičnog dela - stoji u saopštenju.
U Tužilaštvu dodaju i da će o daljem toku postpupka javnost biti blagovremenom obaveštena.
Prema nezvaničnim informacijama, oba uhapšena su bošnjačke nacionalnosti, s time što je N. DŽ. pre izvesnog vremena prešao u pravoslavlje.
(Telegraf.rs / Beta)
Video: Ovo je snimak male Dunje minut pre nego što joj se izgubio trag
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
ina
Svaki vernik veruje u boga bilo koje vere , i trudi se da poštuje i svoje i tudje svetinje. Ovo je ateista i ne palsi se bozije kazne. Islamski sajt ga je svrstao u hrišćane zato što ne poštuje serijat. Bolje da su ga svrstali u ne normanu osobu.
Podelite komentar
Vladimir
Kuku...takav nije ni za Muslimane ni za Pravoslavce...
Podelite komentar
Ja Avgust
Ma sta mi rece presao u pravoslavlje a zadrzao njihovu kulkuru e nece da moze
Podelite komentar