VOJNI HELIKOPTERI I DRONOVI NA GRANICI SA SRBIJOM: Mađarska vraća izbeglice, vlada potpuni haos! (FOTO)

  • 6

Od ponoći na granici Mađarske sa Srbijom primenjuje se pojačana i dubinska kontrola koja obuhvata primenu dronova, borbenih vozila, termovizijske kamere, konjičke jedinice, obučenih pasa i kompletan tehnički i ljudski potencijal mađarske vojske. Na ovaj način oni žele da odbrane šengensku granicu, rečeno je na konferenciji za medije u Segedinu povodom novih zakonskih propisa za sprečavanje ilegalnih migracija.

UZIMALI 1.200 EVRA PO MIGRANTU: Srpska policija presekla lanac organizovanih KRIJUMČARA!

Svi migranti koji se zateknu u zoni od osam kilometara granice vraćaju se iza zaštitne ograde i upućuju u tranzitne zone na mađarsko-srpskoj granici. Na ovaj način oni žele da smanje broj krivičnih postupaka protiv ilegalnih migranata i da im se pruži mogućnost da legalno steknu azil.

- Od ponoći do 12 sati u Mađarsku je pokušalo ilegalno da uđe 826 migranata. Policajci i vojnici su 675 njih sprečili da pređu zaštitnu ogradu, dok su 151 migranta, u skladu sa novim merama, vratili van ograde. Migranti su sarađivali i nisu se bunili - naveo je direktor policije Mađarske Karolj Pap.

Foto: Tanjug/AP Foto: Tanjug/AP

Više od 6.000 mađarskih policajaca je angažovano na čuvanju mađarsko-srpske granice, a vojska je u proteklih nekoliko dana za 50 procenata povećala broj pripadnika koji patroliraju zelenom linijom.

Foto: Tanjug/AP Foto: Tanjug/AP

- Najveći zadatak mađarskih vojnika je da uz policajce obezbeđuju granični pojas i da svim raspoloživim ljudskim i tehničkim sredstvima spreče masovni ulazak ilegalnih migranata na mađarsku teritoriju - rekao je načelnik Generalštaba Vojske Mađarske Tibor Benke.

Glavni savetnik za nacionalnu bezbednost mađarskog premijera za RTS kaže da je saradnja sa policijom Srbije korektna i da je srpska strana obaveštena o novim merama.

Foto: Tanjug/AP Foto: Tanjug/AP

- Ovo nije proterivanje migranata na teritoriju Srbije, mi ih vraćamo iza zaštitne ograde, gde je takođe teritorija Mađarske. Tamo ih upućujemo da u tranzitnim zonama podnesu zahtev za azil. Nadamo se da će ove mere dovesti do smanjivanja migrantskog pritiska na teritoriju Srbije - istakao je glavni savetnik za nacionalnu bezbednost predsednika Vlade Mađarske Đerđ Bakondi.

Foto: Tanjug/AP Foto: Tanjug/AP

U improvizovanom kampu ispred tranzitne zone kod graničnog prelaza Horgoš, na azil čeka oko 400 migranata. To su većinom Avganistanci i državljani afričkih zemalja. Na odgovor čekaju od tri do četiri nedelje. Da je on uglavnom negativan pokazuju zvanični podaci: Mađarska je od 22.000 zahteva za azil ove godine odobrila 264.

(Telegraf.rs / Izvor: rts.rs)

Video: Od ovog datuma sledi značajniji preokret vremena: Vremenska prognoza do kraja januara

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • ATIMUS

    6. jul 2016 | 10:17

    Bravo madjari tako se cuva domovina

  • Bob

    6. jul 2016 | 10:38

    Oni nisu doleteli u Srbiju jer su kod nas stigli iz zone sengena sto znaci neka se oni dogovore da vise nemogu uci kod nas jer mozemo se lako naci u velikom problemu?!

  • Невена

    6. jul 2016 | 10:54

    Србија да је и једног момента имала овакав однос као они према цивилима- мигрантима била би бомбардована због непоштовања људских права. ПС Зна ли неко шта ће бити са тим народом?

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA