PRONAŠLA SREĆU NA DRUGOM KRAJU SVETA: Završila je studije i odmah su je poslali na Biro, ali onda se domogla Floride!
- Ne mogu da opišem taj šok i nevericu nakon što sam završila studije novinarstva u najkraćem mogućem roku. Dakle, umesto na stažiranje, odlazim na biro rada - priča ova devojka poreklom iz Hrvatske
Jedna Hrvatica mislila je da u domovini ima sve, da će nakon završenog novinarskog fakulteta pronaći dobar i plaćen posao, međutim, nju su uputili na Zavod za zapošljavanje i od tog trenutka ona je bila nezaposlena osoba. Sreću je morala da potraži na skroz drugom kraju sveta, na Floridi!
PRAVA ISTINA O AMERICI: Koliko ljudi zaista imaju novca i kako STVARNO žive
- Ne mogu da opišem taj šok i nevericu nakon što sam završila studije novinarstva u najkraćem mogućem roku. Dakle, umesto na stažiranje, odlazim na biro rada - priča ona.
Ona je otišla kod oca i prvi put se zadržala tri meseca kada je dobila posao u administraciji jedne velike osiguravajuće kompanije.
- Nisam radila u struci, ali je zarada bila dovoljno dobra da mogu da platim sve tadašnje mesečne troškove života - dodala je Hrvatica.
Onda se dogodio "nesrećni dan kada sam odlučila da u rodni grad", seća se ona. Kako kaže, zaposlila se kao novinarka u jednoj agenciji u kojoj su naravno počele sve moguće smicalice: od prijave na pola radnog vremena do kašnjenja plate - i to preko četiri meseca.
- Ne videvši u Hrvatskoj nikakvu budućnost, vraćam se u Sjedinjene Američke Države i sada mogu reći da nisam pogrešila - kaže ona.
U Americi se, kaže, mnogo vremena provodi na poslu, ali isto tako postoje veće mogućnosti za napredovanje.
- Ipak, moram napomenuti da su troškovi života ovde poprilično veliki, poput plaćanja kredita za stan i automobile (ne postoji javni prevoz). Među izazovnije mesečne troškove ubraja se zdravstveno osiguranje koje može da košta preko hiljadu dolara za porodicu sa prosečnim ili malo boljim primanjima - priča ona.
Ona izdvaja i veliku cenu vrtića; oni malo kvalitetniji će vas "olakšati" za 200 dolara nedeljno.
- Skupe su privatne osnovne i srednje škole, ali i fakulteti. Jedna godina studija stoji preko 25.000 dolara - kaže ona.
- Volela bih nešto da poručim mlađoj generaciji: ako imate mogućnosti, idite iz Hrvatske, steknite nova znanja, naučite jezike, upoznajte druge kulture i sami procenite gde vam je bolje - savetuje ona.
(Telegraf.rs / Izvor: jutarnji.hr)
Video: Ne znam ko je ubio Đinđića, ali znam ko sigurno nije: Veruović iskreno o atentatu i seriji "Sablja"
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Pokajnik
Ja sam otišao 84. Dobio super posao u državnoj ustanovi. Radio i po 16 sati dnevno i zaradio i familiju stvorijo i kuće izgradio i zdravlje izgubio radeći. Moji drugovi nisu otišli radili za male plate i stvorili familije i kupili stanove i kuće, raduckali i veselili se i sačuvali i zdravlje i familije. Sada kao bolestan nemam ni za hleb ali i niko me ne šljivi ni 5 posto. Sada vi odlučite gde je bolje.
Podelite komentar
el washington nusra front
to je udarna vijest- dobit posao u Americi.. od 1000 koji tamo odu, pokoji uspije. ne bih nikad otisao radit za najteroristickiju i najdiktatorsku drzavu na svijetu.. vani sam vec 20god i mogu samo reci da zivim daleko bolje od prosjecnih amerikanaca i toga se ne bih odrekao za nikakav zivot u americi, daleko bolje je otici u skandinavske zemlje, italiju, njemacku, austriju itd a amerika, ona je pri dnu, u rusiji se daleko bolje zivi od jedne amerike. 50miliona siromasnih, pa toliki postotak nema niti jedna drzava osim onih kojima je amerikad donijela demokraciju!
Podelite komentar
Miki
Kad odete ne vracajte se nipod kakvim razlozima.
Podelite komentar