MISTERIJA REKE SAVE: Izvađena POTPUNO CRNA riba iz vode, pecaroši zanemeli (FOTO)
Šta je ovo ljudi? Nikada nisam video ovako crnu ribu u Savi! pic.twitter.com/Ns0lwerF0Q
— MILIJA (@milijaktitor) 30. април 2016.
Korisnik Tvitera koji se, inače, bavi i pecanjem, okačio je fotografiju koja je zbunila čak i najiskusnije ribolovce.
Reč je o potpuno crnoj ribi koju je, kako je napisao u opisu fotografije, upecao u Savi.
Kako je sam objasnio, nikada nije video tako tamnu ribu u ovoj reci, a to su potvrdili i drugi korisnici ove drutvene mreže.
Da li vi možda znate o čemu je reč? Pišite nam u komentarima.
(Telegraf.rs)
Video: Na Kopaoniku metar snega, skijaši uživaju
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Jaca gr.ψ. ξψΞ
MIRE, pa to si ti???? ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha
Podelite komentar
Automehanicar
Peš je srodnik čikovima, pa i dijeli isto stanište sa kamenim čikovom. Najviše voli brzo tekuće vode u kojima se krije iza kamenja, u gustoj travi dna ili u korjenju priobalnog bilja. Glava mu je vertikalno spljoštena i ima po jednu malu bodlju sa svake strane. Dva dorzalna i repno peraje su mu lepezastog oblika. Boja mu varira u zavisnosti od staništa, ali je najčešće braon zelene boje sa tamnijim nepravilnim šarama. Naraste do 12 cm. Hrani se krupnijim insektima i njihovim larvama kao i raznim riječnim račićima. U našim vodama žive dvije vrste peševa. Cottus gobio vrlo rijetko napada, a Cottus poecilopus nikada ne napada ikru drugih riba tako da se ne može smatrati štetnom ribom. Dok prva vrsta živi u cijeloj srednjoj Evropi, druga je nastanjena uglavnom u donjim tokovima rijeka dunavskog sliva. Mrijesti se od marta do maja i svoje gnijezdo brani od drugih riba. Mlađ se izleže nakon tri do četiri nedelja i sve vrijeme su roditelji u blizini. Nakon izvaljivanja, mlađ odlazi nizvodno u potrazi za hranom. LOV PEŠA Nema ekonomskog značaja i sem na takmičenjima, nema ga svrhe loviti. Lovi se lakim ribolovnim priborom, najlon debljine 0,10 – 0,16 ili tanji, udica br. 12-16, plovak nosivosti 0,5 – 1,5 gr. Mamci su glista i razni insekti. Mjesta za lov peša su priobalna područja čije dno mora biti kamenito. Koristi se kao (dobar) mamac za smuđa, koji mu je i najveći prirodni neprijatelj. Peš kao mamac može dugo da preživi na udici i da podnese velike dubine i nedostatak kiseonika, što nije slučaj sa beovicom, koju nedostatak kiseonika i duboka voda brzo ubijaju.
Podelite komentar
Cacanin
Pes, ima mnogo varijacija boja. . .nista cudno.
Podelite komentar