NI PRIRODA, NI KLIMATSKE PROMENE: Evo šta je ZAISTA pravi uzrok novih poplava u Srbiji (FOTO)

 
  • 53

Za vreme majskih poplava iz 2014. godine u dolini reka Kolubare i Tamnave, upravo osam velikih deponija predstavljale su ozbiljan problem

Dok svi upiru prstom u državne činovnike i lokalne samouprave zbog nastanka novih poplava koje su zadesile našu državu, retko ko se seti da krivce potraži među nesavesnim građanima Srbije koji su navikli da smeće odlažu na nepropisan i krajnje neodgovoran način!

MINISTAR STEFANOVIĆ POTVRDIO: Ako kiša ne prestane, proglasićemo vanrednu situaciju u celoj Srbiji

Kao posledica ovakvog ponašanja, u rečnim tokovima dolazi do gomilanja različitog otpada poput plastike, guma, kabastog nameštaja, pa čak i raspalih leševa životinja, koje stvara neku vrstu čepa od kog voda ne može normalno da otiče.

Ovako SRPSKA ŽANDARMERIJA pomaže ugroženima od POPLAVE! (FOTO)

Ivan Karić iz Zelenih Srbije kaže za Telegraf da su glavni uzroci za nastanak poplava nepošumjeni delovi slivova bujičnih tokova, neselektivna seča i ogoljavanje brda, nepravilno upravljanje podvodnim vodama, ali i neadekvatno postupanje sa otpadom.

(UŽIVO IZ MINUTA U MINUT) SRBIJA STRAHUJE OD NOVOG HAOSA: Zapadna Morava nadolazi, vojska na terenu! (FOTO) (VIDEO)

- Oko 75 odsto Srbije nalazi se pod dejstvom erozije, što znači da nije moguće zadržavanje vodene mase u odgovarajućoj meri i da se tako dostižu razmere ekološke katastrofe. Pored toga, imamo 15.000 bujičnih tokova i 35.000 klizišta, dok je 30 odsto naše zemlje podložno nastanku novih klizišta - rekao je Karić i naglasio da je takođe prisutno i 3.500 divljih deponija.

Za vreme majskih poplava iz 2014. godine u dolini reka Kolubare i Tamnave, upravo osam velikih deponija predstavljale su ozbiljan problem.

Bojan Tomić, zamenik načelnika Sektora za vanredne opasnosti MUP Srbije, dodao je da je stanje na malim rečnim koritima nepodnošljivo, jer se ne održavaju.

- Neodgovorno ponašanje ljudi i odsustvo svesti o bezbednosnoj kulturi su višegodišnji problemi i mi se trudimo da upravo putem medija apelujemo da se takva siuacija što pre promeni - zaključio je on.

(Telegraf.rs)

Video: Ne znam ko je ubio Đinđića, ali znam ko sigurno nije: Veruović iskreno o atentatu i seriji "Sablja"

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Petros

    10. mart 2016 | 22:27

    Ljudskom nemaru,priroda odgovara na ovaj način.Žalosno je što cenu plaćamo svi,a trebalo bi da plate samo oni koji svojim nemarom,nekulturom i bezobrazlukom, čine zločin i ljudima i prirodi.

  • obilic

    11. mart 2016 | 00:10

    To je tako po celoj srbiji usrali se svud u reke bacaju sve mrtvole šporete i to je smetlište. Kad bi ste nasnimali reke u srbiji to bi ste videli koja smo stoka. I treba da nas BOG KAZNI JER SMO GOVEDA. POTOCI SU SVI KAO SMETLIŠTA DA JE ZAKON ZA ZAŠTITU VODA ONDA BI VIDELI KAKO BI SVE ŽIVNULO A STO IZBACAJU SEPTIČKE JAME I PERU CISTERNE OD PESTICIDA BOLJE NE ZASLUŽUJEMO. SVE JE UNISTENO BAS SVE

  • vlada

    11. mart 2016 | 00:08

    Realna slika... Nekultura i bahatost ce nas kostati glave...Kako mi prema prirodi tako ona prema nama. Priroda ima svoje odbrambene mehanizme. Sad je osecamo u punom snazi. Mi smo kancer ove planete

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA