ISLAMSKA ZAJEDNICA U BOSNI: Nemojte da slavite rođendane i da upražnjavate oralni seks!
Na sajtu Islamske zajednice Bosne i Hercegovine postoji rubrika "Pitanja i odgovori", u kojoj na pitanja muslimana odgovara prof. dr Enes Ljevaković koji je na funkciji fetva-i-emin, što znači da je zadužen da odgovara na pitanja iz oblasti islamskog prava. Ljevaković tako odgovara na pitanja o razvodima, kladionicama, rođendanima, seksu, samozadovoljavanju...
NIJE TEŠKO BITI ČOVEK: Muslimanka zagrlila Amerikanku koja je krenula da je bije!
Jedno od pitanja na ovom sajtu bilo je kome pripada dete nakon razvoda braka? Prema Šerijatu, pravo negovanja maloletnog deteta pripada majci, a otac je obavezan da finansira njegovo izdržavanje.
- Majka ovo pravo gubi ukoliko otputuje na neko udaljeno mjesto, tako da otac nije u mogućnosti da za jedan dan otputuje do tog mesta i vrati se u svoj dom, ili se razboli tako da više nije u stanju da neguje dete, ili se preuda. Ako uzrok gubitka prava prestane, pravo će se vratiti majci. U svakom konkretnom slučaju treba voditi računa o najboljem interesu deteta, jer je pravo nege i ustanovljeno radi interesa deteta, a potom radi prava roditelja - navode iz Rijaseta.
Na pitanje zašto Islamska zajednica ne podržava poligamiju u BiH, navode kako to ne rade jer zakoni ove zemlje to ne dozvoljavaju. U istoj rubrici stoji i da korišćenje prezervativa nije haram (greh), kao i da supruga ima pravo da traži razvod braka ukoliko muž izbegava seksualne odnose i time je "dovodi u opasnost činenja greha".
Islamska zajednica strogo brani seksualne odnose pre braka, a na pitanje da li je u braku dozvoljen oralni seks, odgovor je sledeći: "To treba izbegavati iz više razloga". Ne objašnjava se zbog čega tačno.
Ukoliko ste musliman, vernik i zanima vas kakvo mišljenje IZ ima o držanju pasa u kući, evo odgovora: "Držanje psa u kući/stanu ne spada u kulturu stanovanja muslimana. U slučaju da se taj propis ne poštuje, to ne treba da ometa ukućane/stanare da ne obavljaju verske obaveze i čine druga dobra dela. Šta će i koliko od toga biti primljeno, samo Alah zna, kao i u slučaju drugih ljudi".
Na pitanje o slavljenju rođendana, odgovor je sledeći: "Ne preporučujemo tu praksu budući da nema utemeljenje u izvornoj islamskoj tradiciji. Međutim, ako se i obeleži, kao neki lokalni običaj, a ne kao povođenje za nemuslimanskim običajima, smatramo da ne spada u neke verske prekršaje, uz napomenu da pridavanje važnosti rođendanima nije deo islamske tradicije".
Kockanje i klađenje je zabranjeno u islamu, a i o ovom poroku Islamska zajednica ima mišljenje.
- Opšte je poznato da je kockanje/klađenje zabranjeno u islamu. Zabranjeno je u istom ajetu u kojem su zabranjeni alkohol i gatanje. Nažalost, oni koji idu u kladionice ne mare za ovu kuransku zabranu. Zato će biti na gubitku i na ovom i na budućem svetu, jer troše svoju imovinu u nedozvoljene svrhe. Iako to nedelo spada u velike grehove, ne izvodi iz vere osim uz i'tikad - verovanje da je dozvoljeno. Verovanje da je kategorički zabranjeno delo dozvoljeno je to koje izvodi iz vere, a ne samo činjenje tog greha. Izuzetak su dela koja ne mogu da se drugačije protumače osim kao kufur, poput gaženja ili bacanja Mushafa u nečisto mesto i slično, a Alah najbolje zna - stoji na sajtu Islamske zajednice Bosne i Hercegovine.
Od sada možete pratiti Telegraf i na Vajberu!
(Telegraf.rs / Izvor: radiosarajevo.ba)
Video: Dačić se sastao sa potpredsednikom Vlade Republike Kazahstan
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Fedor
Bolesno
Podelite komentar
Zakon
Nije oralni problem,nego analni . I imaju pravo. Sta ce ti rodj da te podseca da staris
Podelite komentar
Srce♡♥♡♥
Sve je ovo lepo napisano al retko ko to postujea
Podelite komentar