PAŽNJA, OVAKO NAS VARAJU U PRODAVNICAMA: Napisana jeftinija cena, a kucaju skuplju!
Nije retkost da je na rafovima supermarketa zapisana jedna cena proizvoda, a da se po dolasku na kasu kupac suoči sa problemom da je u pitanju stara vrednost proizvoda ili da je akcija za popust istekla, te da će morati da plati skuplje.
Ljajić: Lidl i Ikea dolaze u Beograd, cene niže i do 30 odsto!
Mnogi trgovci prilikom isticanja više cena za jedan proizvod (cena na popustu, akcijska cena...) često ne naglase koja je od tih vrednosti trenutno validna.
APEL UDRUŽENJA POTROŠAČA: Sve više lažnih prijava
U udruženjima potrošača ističu da su ovakve i slične prevare i zloupotrebe kupaca svakodnevne pošto ne postoji standardno označavanje cenovnika niti veličina brojeva i slova.
Da li su ovo najskuplje novine na svetu? A još su iz SRBIJE! (FOTO)
- Javljaju nam se ljuti potrošači koji misle da kupuju na akciji, ali tek kada dođu do kase vide da ustvari plaćaju punu cenu nekog proizvoda - rekla je za beogradske medije Vera Vida iz Centra potrošača Srbije.
Ona naglašava da su to uglavnom uigrane šeme u kojima moraju da učestvuju svi zaposleni u toj prodavnici.
- Reakcije kasirki su često veoma neprimerene poput "zašto ne gledate koja je cena", "nemojte da nas zadržavate", "pravi se gužva na kasi"...
Zakon o trgovini kaže da kupac koji misli da je prevaren može da podnese prijavu tržišnoj inspekciji, a kazne za ove prekršaje i privredne prestupe kreću se od 300.000 do dva miliona dinara.
Tržišna inspekcija je do sada ove godine primila 4.585 prijava.
Od sada Telegraf pratite i na Vajberu
(Telegraf.rs/Večernje novosti)
Video: Gužve na hrvatsko-srpskoj granici: Kilometarske kolone
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
мићко
Može li meni neko da objasni kako trgovci mogu da stave cenu proizvoda za koju ne mogu da vrate kusur npr(150,98) din.
Podelite komentar
Љиљана
Ако је валидност попуста прошла, а на рафу још увек цена са попустом, то је онда грешка оних који раде у самопослузи. Зато на западу кад им се то предочи, купац тај производ добија за џабе, тј новац му се враћа за наплаћени производ, а производ задржава.
Podelite komentar
LIvan
Kupim krastavce u tegli cena 116,00 dodem na kasu 160,00 dinara platim racun pogledam tek kuci,a lepo slozeno pise akcija,takoder u tom racunu isto kupim kikiriki u ljusci 500 g grcki 205 dinara stvarna cena ,a na kasi 257 dinara platim sve to u maxi u gornjogradskoj u Zemunu,a ja mislio nasao bas dobru samousslugu ma svatko drpa.
Podelite komentar