SRBI U SVEMIRU: Vodimo vas na NOVOOTKRIVENE planete na kojima je moguć život! (FOTO) (VIDEO)

 
 ≫ 
  • 33

Otkriveno je 7 novih planeta na kojima je potencijalno moguć život i koje se nalaze "jako blizu" Zemlje. Postoji mogućnost da tamo ima vanzemaljaca i da se jednog dana svi tamo preselimo. Teoretski. Ali, Srbi ne bi bili Srbi da se samo teorijom bave, pa vas zato Telegraf vodi NA PUT DO NOVOOTKRIVENIH PLANETA! Letimo ka Trapistu i Kepleru

Američka svemirska agencija NASA, koristeći fenomenalan svemirski teleskop Spicer otkrila je sedam planeta veličine Zemlje koje orbitiraju u Trapist-1 zvezdanom sistemu, 40-ak svetlosnih godina daleko, kako kažu:  "jako blizu" Zemlje. Bar tri od sedam otkrivenih planeta nalaze se u potencijalno naseljivoj zoni i mogli bi na svojoj površini imati okeane s vodom, što povećava mogućnost nastanka života u tom zvezdanom sistemu.

Prevedeno na srpski jezik - DA, postoji teoretska mogućnost da tamo ima vanzemaljaca i DA, postoji mogućnost da se jednog dana svi tamo preselimo. Postoji samo "par sitnica" koje moramo da znamo pre nego što krenemo na put ka Trapistu (ili ranije pronađenom dvojniku Zemlje - Kepleru). Ali, Srbi ne bi bili Srbi da se samo teorijom bave, pa vas zato Telegraf vodi  NA PUT DO NOVOOTKRIVENIH PLANETA!

Vežite se, POLEĆEMO!

Istorijsko otkriće: NASA pronašla sedam novih planeta (VIDEO)

EPOHALNO OTKRIĆE: NASA pronašla novu Zemlju! (FOTO)

Foto-ilustracija: NASA Foto-ilustracija: NASA

Ako je verovati naučnicima 2017. godina biće prelomna što se tiče daljeg opstanka života na trećem kamenu od Sunca. I dok jedni čekaju da se obistini proročanstvo Maja (nije Nikolić, već drevno južnoameričko pleme – prim.aut.) i da se Zemlja "smakne" tamo nekog datuma, drugi već uveliko razmišljaju o alternativi i mogućnostima da se preselimo na neko lepše, čistije i bolje mesto. Poslednje vesti glase: Postoji nova Zemlja, ima svoje sunce, na njoj je moguć i život i nalazi se "samo" 40 ili samo 1.400 svetlosnih godina od nas. Samo?

Naravno, uslov za to je da nas, pre svega toga, ne posete oni koji su takođe zbrisali sa neke ultramegagiga udaljene planete misleći da je baš u ovom sokaku vasione mnogo dobro zezanje. Koliko je realna mogućnost i za jedno i za drugo, tj, ima li ikakve šanse da se preselimo ili da ugostimo dalje rođake E.T. - ja i ostale elijen bratije? Realno – nikakva!

Ali, kakvi bismo mi bili Srbi kad bi tako lako odustajali?!

Foto: Tanjug/AP/NASA Foto: Tanjug/AP/NASA

Kepler 452B – Nova Srbija!

Najvažnija svetska vest protekle decenije (sve do juče) glasila je: Otkrivena planeta na kojoj je moguć život! Američka svemirska agencija (NASA) saopštila je pre par godina jednako revolucionarnu stvar - da je teleskop Kepler potvrdio postojanje planete Kepler 452B, van našeg sunčevog sistema koja se nalazi u zoni oko svoje zvezde u kojoj je moguć život.

SRPKINJA IDE NA MARS: Ljubinka Nikolić u najužem krugu za put u jednom pravcu ka Crvenoj planeti! (FOTO) (VIDEO)

Planeta Kepler 452B ima orbitu na gotovo idealnoj razdaljini od svoje zvezde (tamo nekog sunca), što upućuje na zaključak da na njoj može biti vode i da su temperatura i atmosfera prikladne da se iskrcamo na nju, preparcelišemo je, uknjižimo vlasništvo u katastru, overimo ugovor u sudu i postanemo gospodari novog sveta.

Foto: NASA Foto: NASA

Ipak, nekako tek na kraju saopštenja ispisan je gotovo zanemarljiv podatak o njenoj udaljenosti od Zemlje – 1.400 svetlosnih godina. Što je (verovali ili ne) neznatno više od 40 svetlosnih godina koliko je udaljen novootkriveni Trapist (mljac, mljac) planetarni sistem. U prvi mah ne deluje toliko strašno, ali samo u prvi mah. Ako se malo upotrebi i mozak, promućkaju osnovna znanja iz matematike, astronomije i fizike, začini sa par grama logike, vrlo lako može da se skonta da je ova udaljenost frapantno nepremostiva. Naravno, ne i za nas Srbe.

NEVEROVATNO OTKRIĆE: Još dve planete u našem sunčevom sistemu!

Dakle, grubo uzevši u obzir da je u čitavom svemirskom „gradu“ naše „naselje“ – Sunčev sistem u bliskom komšiluku sa „naseljem“ u kojem je stacionirana „zgrada“ Kepler 452B, put do ovog komšiluka je moguć, ali samo u naučno-fantastičnim filmovima. Kako mi već decenijama živimo naučno-fantastično, Telegraf je odlučio da krene na ovaj daleki put. Ako Srbi već nemaju more na trećem kamenu od Sunca, zašto ga ne bi prvi zarobili, bez ijednog ispaljenog metka, na planeti na kojoj svega ima u izobilju.

Polećemo, pa ako ste i dalje rešeni da idete s nama, nastavite čitanje ovog teksta, kako bi saznali ŠTA NAS SVE USPUT ČEKA!

Foto: NASA Foto: NASA

Srbija do Plutona – za 12 godina! Šatro!

Kao poslednju stanicu od na „drumu“ koji se zaustavlja u našem „naselju“ (a na putu od Zemlje do Keplera 452B – Nove Srbije) , mnogi bi uzeli Pluton – donedavno jednu od planeta (izgubio ovaj status potpuno nepravedno i ničim iznuđeno 24. avgusta 2006, ali se nedavno slavno vratio u naše živote).

VELIČANSTVENE FOTOGRAFIJE: Letelica Nju horajzons stigla do Plutona, nakon 10 godina putovanja (FOTO) (VIDEO)

A koliko je Pluton daleko od nas i koliko će nam klope trebati za usput? E, pa toliko je daleko da je to prosto nemoguće i zamisliti. Ali, hajde da probamo! Zamislimo da krenemo na putovanje raketom i to ne daleko, samo do ruba našeg Sunčevog sistema (to je na rubu onog papira iz udžbenika u kojima je nacrtano sunce i planete koje se okreću oko njega). Odmah sledi loša vest. Sve i da se krećemo brzinom svetlosti (300.000 km u sekundi) trebalo bi nam sedam sati da stignemo samo do Plutona. A Pluton niti je na kraju Sunčevog sistema, niti je blizu kraja, a još jedno „niti“ glasi – niti je moguće putovati brzinom svetlosti, jer rakete putuju mnogo sporije (Vojadžer 1 i Vojadžer 2 su uspele da razviju brzinu od 56.000 km na sat ili samo 15 i po kilometara u sekundi).

VOJADŽER: Prva letelica koja je napustila solarni sistem

Foto: Reddit Foto: Reddit

Tu postoji još jedna vrlo bitna stvar, a tiče se onog što su nas pogrešno naučili u školama. Naime, nijedna mapa Sunčevog sistema koju smo ikad videli nije nacrtana ni blizu prave razmere. Profani su nas – LAGALIIII! Većina školskih karti prikazuje planete koje se nalaze jedna iza druge u komšijskom redu udaljene od Sunca. Spoljni džinovi čak bacaju senke jedni preko drugih na mnogim ilustracijama, što je neophodna varka da bismo ih dočarali na istom papiru. Neptun u stvarnosti uopšte nije tik iza Jupitera, već je pet puta dalje od Jupitera, nego što je Jupiter daleko od nas. Toliko je daleko da prima samo 3 odsto svetlosti koju prima Jupiter.

PRIZNANJE ZA NAŠE NAUČNIKE: Srbi uskoro na Jupiteru!

Čak i kad bi udžbenicima dodali mnogo presavijenih strana ili upotrebili neverovatno dugačak plakat-papir ne bismo došli ni blizu rešenja.

Evo zanimljivog primera: Na dijagramu Sunčevog sistema u razmeri, ako Zemlju svedemo na veličinu zrna graška, Jupiter bi se nalazio 300 metara dalje, dok bi Pluton bio dva i po kilometara daleko (i veličine bakterije, što bi predstavljalo problem da se uopšte vidi). U istoj razmeri nama najbliža zvezda (od svih onih kojima se noću romantično divimo gledajući u nebo) – Proksima Kentauri bila bi 16.000 kilometara daleko.

Čak i ako smanjimo sve toliko da Jupiter bude mali kao tačka na kraju ove rečenice, a Pluton ne veći od molekula, Pluton bi opet bio udaljen više od 10 metara. Dakle, trebalo bi nam otprilike 12 godina, pod uslovom da usput ne stajemo na svakoj stanici, kako to imaju običaj vozovi na trasi brzih pruga Srbije. Znači, daleko, ali ne i neizvodljivo za narod oji je iznedrio jednog Milutina Milankovića, koji je najbolje na svetu umeo da shvati zvezde a nije čitao horoskop).

MILUTIN MILANKOVIĆ - Komunisti ga zabranili, svet ga slavi, Srbi ga zaboravili!

Foto: Wikimedia/WP Foto: Wikimedia/WP

 Stižemo na carinu – Ortov oblak!

Dakle, Sunčev sistem je baš ogroman. Kada bi konačno i stigli do Plutona, toliko bi se udaljili od matice da bi naše drago i toplo Sunce, od kojeg crnimo i koje nam život daje, bilo smanjeno do veličine glave na čiodi... jedva nešto veće od sjajne zvezde. A na stranu to što se i dalje uopšte ne zna šta sve postoji u našem Sunčevom sistemu i koliko bi nas smetova, ležećih policajaca, prepreka, kamenja i oluja dočekalo na tom putu „samo“ do Plutona. Ali, rekli smo, ne idemo samo do Plutona, već prvo do ruba Sunčevog sistema, pa potom i do tog tako novog i dragog Keplera 452B.

ZAŠTO ĆUTI NASA O OVOME? NLO se pojavio na snimku sa Meseca (VIDEO)

Pluton je možda poslednje nebesko telo označeno u školskim kartama, ali Sunčev sistem se ne završava tamo. U stvari nije ni blizu da se tamo završi. Nećemo stići do ruba Sunčevog sistema dok ne prođemo kroz Ortov oblak, ogromnu nebesku oblast lebdećih kometa, a Ortov oblak nećemo moći da dosegnemo, žao mi je, ali makar narednih 10.000 godina. Jer, još jedan obeshrabrujući podatak glasi: Iako u školskim mapama on stoji kao poslednja stanica našeg naselja, Pluton se nalazi jedva na pedesethiljaditom delu puta do ruba Sunčevog sistema.

Čak i put do Meseca (udaljenog 386.000 kilometara) za (obične, nenebeske) Zemljane predstavlja veliki poduhvat. Misija na Mars sa ljudskom posadom, koju je zagovarao gospodin Buš stariji u trenutku jednog predizbornog orgazma tiho je odbačena kada je neko izračunao da bi koštala oko 500 milijardi dolara, kao i da bi za rezultat imala smrt čitave posade.

Na osnovu onog što sada znamo i što razumnoj meri možemo da zamislimo, ne postoje ikakvi izgledi da ma koje ljudsko biće poseti rub našeg Sunčevog sistema – ikada! Osim nas! Srba!

NA MARSU IPAK BILO ŽIVOTA? Evo dokaza za to! (VIDEO)

Foto: NASA Foto: NASA

Ali, koji bi mi Srbi bili nebeski narod ako bi sad baš odustali zbog „tamo nekih daljina“. Dakle, krećemo dalje se prema Kepleru, pravo kroz Ortov oblak. O njemu se sa sigurnošću zna samo da počiva negde iza Plutona i da se proteže dve svetlosne godine u dubinu kosmosa.

ČEKALI SMO 43 GODINE: Ovako izgleda naša planeta Zemlja (FOTO) (VIDEO)

Osnovna jedinica mere u Sunčevom sistemu je AJ („astronomska jedinica“ i nema apsolutno nikakve veze sa inicijalima autora ovog teksta), i ona predstavlja srednju udaljenost od Sunca do Zemlje. Pluton je udaljen 40 AJ od nas, dok je srce Ortovog oblaka udaljeno oko 50.000 AJ. Ali, eto, stigli smo do njega, slalomom uspešno prošli između kometa i to sve naoružani fenomenalno jakim farovima, jer je naše Sunce sad već toliko daleko da više nije ni najsjajnija zvezda na nebu. Stigli smo do poslednje stanice u našem bloku, do same granice, dobili pečat u svoj galaktički pasoš i nastavili dalje – iza Sunčevog sistema.

A čega ima tamo? Pa, i ničega i koječega, u zavisnosti kako gledate na stvari.

Foto: VirginGalactic.com Foto: VirginGalactic.com

A gde žive Vanzemunci?!

Kratkoročno gledano – nema ničega. Najsavršeniji vakuum koji su ljudi stvorili nije tako prazan kao praznina međuzvezdanog prostora, te nas čeka pozamašno ništavilo na putu do najbližeg komadića nečega. A naša najbliža komšinica u kosmosu jeste na prvoj stanici u komšijskom bloku – Proksima Kentauri, deo grupe od tri zvezde, poznate i kao Alfa Kentauri i udaljena je saaaaaaamo 4,3 svetlosne godine. To je u galaktičkim razmerama skokić za mlakonje, ali je opet sto miliona puta dalje od Meseca.

Šta brže padne u vakuumu? Perje ili kugla za kuglanje? (VIDEO)

Da bi se do nje stiglo svemirskim brodom „Ratko&Radovan&Sloba 1“, „Draža 2015“ ili „Munze 8“, koji se kreće za nijansu brže od Vojadžera biće nam potrebno najmanje 25.000 godina. Do sledeće najbliže zvezde – Sirijusa morali bismo da prevalimo još 4,6 svetslosne godine. Znači, malo više nego još toliko. I tako bi to išlo ako bismo pokušali da skakućemo od zvezde do zvezde na našem putu kroz kosmos, a čak i kad bi sve to izveli, opet ne bi preterano skoro stigli ni blizu onog (prvootkrivenog) Keplera, Zemljinog brata blizanca, koji je bar dva i po puta bliži od ovog ka kojem smo krenuli.

Vanzemaljci na fresci u manastiru Visoki Dečani. Printskrin: Youtube / NLOsrbija Vanzemaljci na fresci u manastiru Visoki Dečani. Printskrin: Youtube / NLOsrbija

Prosečna udaljenost između zvezda u svemiru je preko 30 miliona miliona kilometara. Što kaže Bil Brajson u "Kratka istorija bezmalo svačega", čak i pri brzinama bliskim brzini svetlosti, to su čudesno velike udaljenosti i za nas nebeske Srbe. Naravno, „moguće“ je da neka druga vanzemaljska bića proputuju milijarde milijardi kilometara da bi se zabavljala tako što će izbezumiti od straha nekog jadnika u kamionetu u Arizoni, graditi piramidu u Egiptu ili saditi useve u krug u Viltširu, ali sve to izgleda malo verovatno. Da ne pričam da vanzemunce posebno ne bi zanimalo da plaše Zemunce koji šetaju s devojkom po Keju. A i pitanje je da li bi smeli.

NA MARSU POSTOJI PIRAMIDA: Svi veruju da su je napravili VANZEMALJCI (VIDEO)

Ipak, statistički postoji verovatnoća da tamo negde napolju ima i drugih razumnih bića. Niko ne zna koliko je zvezda na Mlečnom putu (naša galaksija) - procene se kreću od stotinjak milijardi do možda četiristotine milijardi, a Mlečni put je samo jedna od oko stočetrdeset milijardi drugih galaksija od kojih su mnoge daleko veće od naše.

Kako je to supeeeeer – možda smo samo jedna od miliona naprednih civilizacija. Nažalost, pošto je svemir tako prostran, prosečna udaljenost između ma koje dve takve civilizacije ne bi mogla da bude manja od 200 svetlosnih godina, što je mnogo više nego što zvuči kad se izgovori.

Foto: AP/Tanjug Foto: AP/Tanjug

Da li je Kepler 452B neko već zauzeo pre nas?

I tako se vratimo mi na priču o našoj krajnjoj destinaciji – Kepleru 452B, koji se nalazi, kako beše – samo 1.400 svetlosnih godina daleko.

Prvo što moramo da se pitamo pre iskrcavanje je: da li je Kepler neko već zauzeo pre nas? Kad pre, pa zar ga likovi iz NASE nisu ugledali tek pre neki dan? Haaa, e tu leži frka!

DO SAD NEVIĐENA: Pogledajte kako na 3D snimku izgleda galaksija u kojoj je i naš Mlečni put (VIDEO)

Eto, recimo da tamo ipak ima nekog, nekih dobroćudnih domaćina koji jedva čekaju da im dođu braća i sestre iz Srbije, vredni, pošteni, neagresivni, politički korektni, načitani i sve u svemu – pravi ljudi za Kepler. I recimo da su toliko željni da nas dvore, timare i titraju, pa po vasceli dan čuče zureći u svoje teleskope posmatrajući krajolike od Horgoša do Dragaša, preko Domudinaca, via Rčmine, pa sve do Gornjih Pizdojevaca. Tik uz Koridor 10.

Printskrin: Yotube/gvozdenajafa Printskrin: Yotube/gvozdenajafa

E, sve i da nas gledaju, oni ne vide vas i mene, već svetlost koja je napustila zemlju pre 1.400 godina. I dok sa onog bližeg Keplera 22B (udaljenog “samo” 600 svetlosnih godina) posmatraju Despota Stefana Lazarevića kako piše Slovo ljubve, vide ljude koji nemaju pojma ni kog je oblika njihova planeta, a kamo li da postoje tamo neke druge galaksije. A zamislite onda šta gledaju oni udaljeni 1.400 svetlosnih godina.

NASA: Nismo sami u svemiru, za 20 godina ćemo pronaći vanzemaljce! (VIDEO)

Ne vide Đokovića, Džaju, Tozovca ili Batu Živojinovića. Ne vide u kojoj seriji se sad muvaju Sloboda i Bosiljčić, nemaju pojma da li se Sima vratio kući kod Deska i šta u novoj reprizi reprize sprema Baba Riska... Ne znaju ni da je Zvezda bila prvak sveta. Niti ko sve to danas u Srbiji namešta utakmice. Nemaju pojma da smo se međusobno i obožavali, voleli i štitili, ali i klali, ubijali... da je brat udarao na brata. Ne vide čak ni Pupina ili Teslu, već neke klipane koji elektricitet proizvode trljanjem ćilibarske šipke o parče krzna. Vide Srbiju bez struje, bez nade, bez para, bez tekuće vode, kanalizacije, Srbe izmorene i jalove. Svaka poruka koju bi primili od njih (ukoliko bi slali uopšte narodu koji je nepismen) bila bi napisana rabošem, jer Vuk se još nije rodio, a ni Kliment i Naum, Ćirilo i Metodije se nisu izmućkali... Čestitke bi se odnosile na to kako imamo lepe konje. Suze rone, jer vide Zemljane koji uopšte i nemaju rakete, a kočijama ne mogu do njih. Čuj, kočijama, Ford Tabanusima.

Evo kako da rezervišete mesto u avionu, čuj mene, raketi!

Ali, ako bismo ipak krenuli već danas (jer Srbija nema vremena, idemo u budućnost) i putovali brzinom najbrže rakete (i nešto malo brže), do Keplera nam ne bi trebalo puno – samo negde oko 26.999.998 godina. Do Trapista bi to bilo nešto kraće. Koliko? Zar je bitno?

OTKRIVEN TUNEL U SVEMIRU: Mogli bismo proći do udaljenih galaksija! (VIDEO)

Tih 1.400 svetlosnih godina je udaljenost van našeg poimanja. Sve i da nismo sami u Svemiru, u svakom praktičnom pogledu zapravo - JESMO. A sve i da je na Kepleru moguć život, u svakom praktičnom smislu je veoma nemoguć za gotovo sve obične stanovnike trećeg kamena od Sunca.

Osim nas Srba, naravno.

Ali, zato mi Srbi i nismo obični! Mi smo nebeski narod!

P.S. Broj mesta u raketi je ograničen i zato će prednost pri rezervaciji sedišta imati svi koji do poletanja budu zapratili našu facebook stranicu – Telegraf.rs!

Telegraf.rs/Aleksandar Jovanović

Video: Ne znam ko je ubio Đinđića, ali znam ko sigurno nije: Veruović iskreno o atentatu i seriji "Sablja"

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Čak

    24. jul 2015 | 21:28

    Čak Noris već 25 godina letuje na Kepleru

  • Bećar

    24. jul 2015 | 21:18

    Idealna planeta za veliku Albaniju. Ameri će im pomoći u selidbi.

  • UNITEDSTATESOFSERBIA

    24. jul 2015 | 20:45

    Ohrabrujuća vest-----što se više ovakvih planeta pronađe rastu nam šanse da uđemo u eu! @

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA