CRNOGORCI ZNAJU KAKO: Đetići otkrili čime se žene DOVODE U RED!
Prvo etno selo u Crnoj Gori, etno selo Montenegro, posle 10 godina organizovanja izleta, planinarenja i krstarenja, u svoju ponudu uvrstilo je i rehabilitaciju ženske psihe, na najprirodniji mogući način.
DOBRO ČUVANA TAJNA: Zašto Vas je sramota da odete kod psihijatra?
Iako će vam ova metoda nakon prvih rečenica o njenim osnovama zvučati revolucionarno, reč je zapravo o okretanju tradiciji i proverenim vrednostima.
Damama koje se odluče za ovakvo lečenje nesanice, frustracija, nervoze ili oporavak od stresova, možda će biti problem to što taj povratak korenima počinje u 5 sati ujutro, ali treba da imaju na umu da "čašu meda još niko ne popi, što je čašom žuči ne zagrči".
Ovako se za sedam dana možete rešiti nesanice i problema sa spavanjem!
Ženama koje je slomio savremeni tempo života etno selo Montenegro nudi vraćanje u balans kombinacijom rada, konzumiranjem zdrave hrane i boravkom u prirodi.
Na njihovom sajtu detaljno je predstavljen program u trajanju od 5 ili 15 dana, koji će zainteresovane polaznice prvo prepasti, ali im i - ako se odluče za njega - sigurno pomoći.
- Mašine koje su danas prisutne u domaćinstvima u jednu ruku olakšale su ženske poslove, a u drugu ruku nekima dale višak slobodnog vremena, koje ako pravilno ne potrošimo stvara razne telesne i duhovne bolesti - piše na sajtu ovog etno sela, koje u cilju ženskog duhovog oporavka propagira aktivan rad.
Kako organizatori objašnjavaju, po dolasku u etno selo, "pacijenti" se prvih dana upoznaju sa domaćinstvom, oruđem koje se koristilo za obradu zemljišta, posuđem u kom se spremala hrana, načinom života i ishrane.
Narednih deset dana, ukoliko se odluče za dužu varijantu rehabilitacije, polaznice ustaju sa prvim petlovima i odmah počinju sa poljskim radovima, a potom i spremanjem doručka.
U etno selu Montenegro, psihu isceljuje i pranje garderobe na reci pratljačom, peglanje peglom na žar, pomaganje u ishrani stoke, muža, pravljenje sira i skorupa na tradicionalan način, ali teži fizički poslovi poput nošenja 20 litara vode na leđima, i to sa izvora koji je udaljen 300 metara od kuće.
Posle ovakvog dnevnog ritma, žene, kako kažu organizatori, zadovoljne odlaze u centar na samoj obali jezera, do kog se dolazi čamcem i ostaje dva dana.
Pacijentkinje tamo "čiste svoj um, oslobađaju ga šopingmanije, raznih modernih zamki društva" i počinju da vrednuju svoj život i status u društvu mnogo više.
Kao važan činilac ozdravljenja, pravilna ishrana nije zanemarena ni u ovoj kuri.
Na rehabilitaciji u etno selu, pacijentkinje se hrane kao naši preci: obroci im se baziraju na povrću i mlečnim proizvodima - prvenstveno surutki i mladom siru, kojima se priznaje da su glavni razlog dugog životnog veka kod Crnogoraca.
Kao finiš ovog nezaboravnog iskustva na putu do prosvetljenja, predviđen je jedan dan boravka u prirodi, kada pacijentkinje spavaju pored reke i hrane se "onim što nam je priroda podarila": ribom i pečurkama.
Sledeća stavka bez koje nema bistrih misli je visok proizvod kiseonika, zbog čega se sve odigrava na 1.000 metara nadmorske visine.
Imajući u vidu još jednu naučnu činjenicu, da "ko na brdu stoji, više vidi no onaj pod brdom", jasno je da ova rehabilitacija ne može da omane.
Naravno, preduslov je da imate novca da je platite: ubrzana, petodnevna, varijanta oporavka od pošasti zvane "ženske bubice" košta 400 evra, dok za desetodnevni program morate da izdvojite 1.050 evra.
(Jovana Babić)
Video: Seljani u suzama: Misteriozno izbijaju požari na imanjima kod Brusa, nestaje plod mukotrpnog rada
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Odisej
Jos traze pare a radis za njih. U Italiji je ovo besplatno. Branje grozdja i pravljenje vina
Podelite komentar
Blabla
Izgleda da cu ja ove godine besplatno na tu rehabilitaciju, jer u mom selu u cg ima istih stvari zivi se kao pre 100 god..
Podelite komentar
5JuniBANJALUKA :-)
pomaganje u ishrani stoke, muža, pravljenje sira……... :-) xaxaxa stoka i muz (puz)
Podelite komentar