Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Александар Џунић
Учествовао сам у акцији цивилне заштите у тражењу тела утопљника из аутобуса након саобраћајне несреће на Жабаљаком мосту пре десетак година. Уколико се тела не закаче за грање на некој од оштријих кривина реке Тисе, до ушћа у Дунав потребно је 12 сати, што је изузетно кратак временски период. (снимак "Акција Тиса" постоји на ЈуТјубу и представља видео упутство за употребу широкопојасног сонара, који је том приликом искоришћен). Нажалост, сонар је тада касно стигао. Снимљено је комплетно дно Тисе у дужини од око 60 км од моста до ушћа у Дунав, али без резултата. Иначе Дунав је бара у поређењу са Тисом када је реч о дубини и снази речног тока. Претпостављам да је жандармерија контактирала цивилну заштиту да им притекне на време у помоћ са својом опремом, као што је то био и случају утапања младог момка на језеру у Чачку. Тада је та опрема коштала 75 хиљада долара. Данас се могу наћи далеко напреднији модели за само пар хиљада долара и мање.