MISTERIJA ĐAČKOG PADANJA U NESVEST: Da li su u Šajkašu kopirali učenike iz Mostara?
- Jednoj devojčici je pozlilo i odjednom 17 ostale dece pada u nesvest, a nastavnici koji su pritrčali da pomognu nisu imali nikakve simptome i tegobe - kaže ugledni epidemiolog Dragan Drašković na temu o masovnom padu u nesvest učenika u Šajkašu.
OBRT U ŠAJKAŠU: Trovanje učenika primer epidemije masovne histerije?
Toksikološke analize koje su dosad urađene pokazale su odsustvo bilo kakve opasne materije kod većine učenika iz Osnovne škole “Isidora Sekulić” iz Šajkaša koji su pre tri dana zatražili lekarsku pomoć.
Stručnjaci smatraju da nema nikakvog masovnog trovanja. Međutim, u Mostaru je početkom decembra prošle godine zabeležena čudna epidemija međuučenicima, koju je razotkrio profesor.
- Postotak padanja u nesvest se povećao za hiljadu odsto. Mahom se radi o devojčicama kojima iz čista mira bude zlo, a zatim izgube svest. Među dečacima se tako nešto ne događa - rekao je za portal Dnevni-lis.ba jedan profesor iz mostarske srednje škole koji je želeo da ostane anoniman.
DECA NISU OTROVANA GASOM: U učionicama u Šajkašu nije pronađeno prisustvo agensa!
Njegova kolegnica, koja je isto govorila pod uslovom anonimnosti, izjavila je tada da su uzroci padanja u nesvest različiti.
- Ja sam pedagog i već dve decenije radim s decom. Više je razloga takvih događaja. Tu je i puno glume, pa pojedinim učenicima gubljenje svesti posluži kao dobar izgovor za eskiviranje usmenog odgovaranja ili pisanja kontrolnih ili pismenih vežbi. Mi, profesori, možemo da postupimo na jedini mogući ispravan način, a to je da pozvovemo Hitnu pomoć, iako smo u najvišem broju slučajeva i sami svesni da se radi o glumi.
Drugi uzrok je privlačenje pažnje na sebe. Treći i isto toliko bitan razlog je opšta iscrpljenost, koja vlada među srednjoškolcima. Ta mlađa populacija dane provodi na društvenim mrežama. Neretko se događa da dočekaju jutro uz svoje pametne telefone ili uz kompjuter. Oni se s time hvale nama, profesorima. Ne razumem roditelje koji ne kontrolišu šta to njihova deca rade po cele dane i noći - kaže ona.
Iako se radi o pravom trendu, profesori su dužni da pozovu stručnu medicinsku pomoć. Jedna majka je čak sugerisala profesorima da, ako njena ćerka ponovno padne u nesvest, više ne zovu Hitnu pomoć nego isključivo nju jer, kako je sama priznala, njena ćerka simulira nesvest da ne bi odgovarala.
Profesori su svesni da se može dogoditi da nekom od učenika zaista pozli tako da mu je medicinska pomoć nužna.
Profesori su prokomentarisali da niko ne pada u nesvest na poslednjem času.
(Telegraf.rs)
Video: Željka Bojić je jedna od njih, ona čeka na transplantaciju jetre i ima samo jednu poruku
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Ogi
Danas kad su svi okrenuti laznim vrijednostima djeca traze paznju.Malo ko sa djecom prica,sve je postala borba za pare.Izgubili smo duhovnost,ljubav....probudite se braco Srbi i okrenite se bliznjim svojima.
Podelite komentar
Sergej
Kakva su danasnja deca, nema buducnosti za ovu nasu zemlju jadnu.
Podelite komentar
/@/
Rekoh ja da je kontrolitis u pitanju :-)
Podelite komentar