NAJSKUPLJA GAJBA: Hrvati izdaju Titovu vilu za neverovatnih 50.000 evra mesečno!

  • 4

Grad Split nudi hotelijerima Sada gradske vlasti nameravaju da "Vilu Dalmaciju" ponude u koncesiju onom ko uloži barem deset miliona evra u njenu obnovuu zakup na 30 do 40 godina, za 50.000 evra mesečno, ali uz uslov da zakupac u njenu obnovu uloži 10 miliona evra.

"Vila Dalmacija", u sastavu nacionalnog parka Marjan, važila je za sedište komunističke elite, zbog čega je u Splitu i dalje zovu samo - Titova vila, prenosi Jutarnji.hr. Sa promenom režima vila je počela da propada, a državnici su je sve manje koristili.

U toj vili je 1990. nastala poznata fotografija Alije Izetbegovića, Slobodana Miloševića i Franje Tuđmana koji su tu održali prvi sastanak i razgovarali o budućnosti Jugoslavije.

Vila je bila u vlasništvu Grada Splita, koji ju je koristio u protokolarne svrhe, a ponekad iznajmljivao i za raskošna venčanja, ali to je donosilo samo gubitak. Sada gradske vlasti nameravaju da "Vilu Dalmaciju" ponude u koncesiju onom ko uloži barem deset miliona evra u njenu obnovu. Vila je dotrajala iako spolja deluje uređeno.

Foto:Telegraf.rs Foto:Telegraf.rs

Prošle godine je proslavila stotu godišnjicu. Vrednost vile i njenih osam hektara zemljišta procenjena je na 120 miliona evra.

Konkurs za dodelu koncesije još nije raspisan, ali prve informacije govore o tome da bi Grad od koncesionara, osim početnog ulaganja, tražio i oko 50.000 evra mesečne najamnine.

Investitor bi zauzvrat 30 ili 40 godina imao pravo da obavlja turističku delatnost u Vili i na njoj da zarađuje, a objekat bi po isteku koncesije bio vraćen na upravljanje Gradu Splitu.

(Telegraf.rs / Jutarnji.hr)

Video: IN MEMORIAM: Dragan Marković Palma

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA