Kinezi srpskoj deci prodaju falsifikovanu drogu! (INFOGRAFIKA) (FOTO)
Jedina stvar na koju mlade treba upozoriti strožije nego na droge su - droge čije dejstvo nije istraženo, a jedna od njih je i kineska moli.
Deca uzrasta od 12 do 17 godina, koja posećuju "rejvove" ili žurke na kojima se sluša elektronska muzika, neretko koriste opojne droge i to najpre čuvenu "drogu ljubavi", ili MDMA.
Tri četvrtine srpskih klabera na drogama
Ovaj derivat amfetamina na njih ima slično dejstvo kao doping na sportiste, jer omogućava veliku izdržljivost bez znakova umora, uz koju idu i pojačani doživljaji okoline, koji su i svrha njenog konzumiranja.
Uvereni da će postići takvo stanje svesti, mladi posežu za šarenim tabletama - ili prahom koji najčešće rastvaraju u vodi - ubeđeni da su u sebe uneli MDMA.
Iako moli važi za čist MDMA (metilendioksi-metamfetamin), tj. psihoaktivni sastojak ekstazija, istina je da se u ovoj opojnoj drogi sve manje nalazi čist MDMA i da je reč o mešavini toksičnih supstanci koje se uglavnom proizvode u ilegalnim narko laboratorijama.
- Glavni izvor sve „sintetike“ s kojom imamo posla je jugoistočna Azija, a pogotovo Kina. Kad kupite moli, najverovatnije ćete dobiti neko od brojnih sintetičkih jedinjenja uvezenih iz Kine, koja definitivno nisu za ljudsku upotrebu.
DEA je nedavno obavila istragu o osobi koja je identifikovana kao Erik Čang i njegovoj kompaniji „CEC kemikals“, koja se nalazi u Kini. DEA je na ovom slučaju sarađivala sa Kinezima i na kraju su kineske vlasti uhapsile Čanga zbog učešća u izvozu ovih hemikalija - kaže Džozef Mozes, agent Administracije za sprečavanje trgovine drogom.
RAJ ZA NARKOMANE: Droga u Srbiji najjeftinija na svetu
Kako Mozes objašnjava, hemijske formule ove droge se često menjaju, pri čemu se ne obraća pažnja na to kakve će efekte imati po organizam onog ko je konzumira, već oni variraju od slučaja do slučaja.
Laboratorijski kreirane supstance imitiraju efekte MDMA i izazivaju osećaj euforije, mogu prouzrokovati ubrzan rad srca, visok krvni pritisak, sužavanje krvnih sudova i znojenje, a dovode i do poremećaja u regulisanju telesne temperature. Osim toga, vrlo često su uzrok i napada panike, kao i psihoza koje dugo traju, nasilničkog ili bizarnog ponašanje.
Elitnu drogu uzima pet puta više mladih nego ranije!
Nakon prestanka efekata ove droge, moguće da kod konzumenata dođe do razarajuće depresije.
Hemijske formule koje se koriste prilikom proizvodnje moli, prvobitno su korišćene prilikom proizvodnje novih lekova, ali se od njih odustalo kad su otkriveni stimulativni i halucinogeni efekti na korisnike.
Nažalost, ovaj recept su nastavili da koriste kineski hemičari, koji sada prodaju ovu drogu i preko interneta, dok je preprodavači iz drugih država potom mešaju sa drugim supstancama i prodaju u formi tableta ili praha.
Ostale vrste sintetičkih droga mogu biti nakapane na supstance biljnog porekla, nakon čega se puše kao sintetička marihuana.
(Telegraf.rs)
Video: Vučić: Za nas je strašno važno da budemo transparentni i da pokažemo da smo sve dali
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Intelektualna svojina
Užas! Gde je ovde pravda? Samo originali!!!! Da se deca zdravo drogiraju!
Podelite komentar
Shajlok
Kuda ide ovaj svet ne mozes se vise ni drogirati originalom vec se i tu podvaljuje fals i to kineski(ironija,sarkazam nesto je od toga,bem li ga sta je)
Podelite komentar
SAMOSTALNI CAR
Ti narkomani ni ne treba da postoje. Trosak su za sebe, za svoju porodicu a na kraju i za celu drzavu i drustvo kroz sistem zdravstvene zastite, osiguranja od pljacke i razbojnistava... sve se resava kroz vredno vaspitanje i podizanje podmladka od prve godine pa na dalje, konstantno... mada, kada pogledam oko sebe, mnogo je rasturenih porodica, ali opet, ne mozes biti narkoman bez sredstava...a na kraju svi oko njega zavrse bez icega...
Podelite komentar