SPREMITE SE ZA DUGU ZIMU: Putin zavrće gas!

 
  • 12

- Bili smo iznenađeni izjavom, rekao bih čak, javnim demaršem, koji je dao Aleksej Miler posle susreta s potpredsednikom Evropske komisije Marošem Ševčovičem, o tome da od 2019. godine gas u EU neće biti isporučivan preko Ukrajine - rekao je Vigaudas Ušackas

Stalni predstavnik EU u Rusiji Vigaudas Ušackas iznenađen je izjavom direktora Gasproma da će ta kompanija 2019. prestati da dostavlja gas u EU preko Ukrajine.

- Bili smo iznenađeni izjavom, rekao bih čak, javnim demaršem, koji je dao Aleksej Miler posle susreta s potpredsednikom Evropske komisije Marošem Ševčovičem, o tome da od 2019. godine gas u EU neće biti isporučivan preko Ukrajine - rekao je Ušackas, na konferenciji za novinare u sedištu agencije Interfaks.

Prema njegovim rečima, Briselu nije jasno kako ubuduće Gasprom planira da razvija saradnju u oblasti gasa sa zemljama EU. On je rekao da ruska strana Uniji nije dala detaljnu informaciju o planovima izgradnje čvorišta za transport gasa na granici Turske i Grčke.

- Nisu nam dati argumenti ni činjenice na koji način će Rusija graditi tursko čvorište, kada će biti izgrađen i kako će se razvijati odnosi između ruskog isporučioca i potrošača, odnosno evropskih kompanija - kazao je predstavnik EU.

On je takođe dodao da odluka o prekidu projekta Južni tok nije doneta u Briselu, nego u Moskvi.

Foto: Tanjug/Jaroslav Pap Foto: Tanjug/Jaroslav Pap

Ruski predsednik Vladimir Putin je 1. decembra 2014. godine tokom posete Turskoj objavio da u „sadašnjim uslovima Moskva neće realizovati projekat Južni tok“ jer nije dobila dozvolu od Bugarske i EU. Istovremeno, prema njegovim rečima, Moskva je spremna da izgradi drugi sistem gasovoda do Turske i napravi gasno čvorište na granici Turske i Bugarske

Direktor ruskog gasnog giganta, Aleksej Miler, informisao je Ševčovića prilikom njegove posete Moskvi, 14. januara, o planovima Gasproma za izgradnju novog gasovoda do Turske po dnu Crnog mora, koji će obezbediti isporuku ruskog prirodnog gasa u količini od oko 60 milijardi kubnih metara na rursko-ruskoj granici, i poručio Briselu da požuri sa izgradnjom infrastrukture za prijem gasa iz Turskog toka.

(Telegraf.rs / Tanjug)

Video: Brdo kamenja obrušilo se na Jablanicu: Evo šta je ostalo od litice posle jezive tragedije

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • срруцг

    22. januar 2015 | 21:55

    Само напред ЦАРЕ!!! Нека бар Руси опстану кад ми не можемо...

  • FIFI

    22. januar 2015 | 23:41

    Do ovoga ne bi doslo da nisu uvedene sankcije Rusiji. Drugo, sada ovi iz EU prebacuju da je to odluka Rusije? Zasto bi Rusija ukinula nesto sto joj donosi profit? Ovako i EU mora da oseti posledice sankcija. Meni sankcije a vama nema gas. Nafta gubi na ceni i to je veliki udarac za Rusiju jer je veliki proizvodjac nafte a to se odrazava na rublju. A to je sve posledica EU i Amerike. I na kraju, ispastaju svi a to ce osetiti i Nemacka koja je veliki potrosac ruskog gasa. Sve ovo nije dobro a dokle ce da ide to cemo videti. A Amerika samo trlja ruke jer sve svoje resurse otima iz arapskih drzava i nema veze sa Rusijom kao EU.

  • aleks

    23. januar 2015 | 00:13

    Nece Rusi nikog moliti,a nemaju ni razlog.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA